Advert

Atatürk’le Abdülhamit’i çarpıştırmayacağız

MHP Eski Miletvekili Yeniçeri gündemi değerlenirdi

Atatürk’le Abdülhamit’i çarpıştırmayacağız

24. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Özcan Yeniçeri, AKP iktidarının ülkede başgösteren muhalefet yokluğu sebebiyle yoluna devam ettiğini öne sürdü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi’nin946. Yıldönümü nedeniyle Malazgirt’te AK Parti teşkilatı tarafından düzenlenen törende yaptığı konuşmayı değerlendiren Yeniçeri, ‘AK Parti ne yazık ki muhalefetin göremediğini görerek günlük siyasi koşulları da değerlendirerek kendisine her konuda bir pay çıkarmasını biliyor. Tayyip Erdoğan bunu yapıyor diye kızmamak gerekir, Aksine helal olsun denilebilir, Biz Atatürk’le Abdülhamit’i asla çarpıştırmayacağız ikisi de ayrı ayrı değerlerimizdir’ dedi
Türk tarihinin geçmişte övünmesi gereken zaferlerle yoğrulduğuna da işaret eden Yeniçeri, Malazgirt Zaferi’nin de o şanlı tarihten kopup gelen büyük bir zafer olduğunu ifade etti.
Güncel siyasetin AK Parti söylemleriyle dizayn edilmeye çalışıldığını doğan muhalefet boşluğunun AK Parti’yi sandıkta 1. Parti konumuna getirdiğinide belirten Yeniçeri, ‘2002’de AK Parti CHP vardı yıl 2017 yine AK Parti yine CHP var. O zaman ben bunuyer aldığım Tv programında da söyledim. Biz neden seçim yapıyoruz ki’ diye ordu.

24. Dönem Milletvekili Yeniçeri, bir dönem mensubu olduğu eski partisi MHP’nin Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından AK Parti’ye dönük eleştirilerini hatırlatırken bugün AK Parti ile benzer görüşleri savunuyor olmasının izahının güç olduğunu kaydetti.

ŞİMDİDEN BAŞLADILAR
Meral Akşener hareketinin en geç Ekim ayı itibarıyla
yeni parti için harekete geçeceğinin hatırlatılması üzerine Yeniçeri, ‘Şimdiden Sayın Akşener’in kuracağı parti ile ilgili bazı yaftalar daha önce çalıştığım için bildiğimiz bazı köşe yazarları tarafından bir takım iddialarla gündeme getirilmeye başlandı. Bunlardan bir tanesi de FETÖ’cüdür karalamasıyla başlandı bile. Biz onları zaten biliyoruz. Bu hareketin içinde olan hiçbir ismin bu illegal örgüt yapısıyla ilişkilendirmek asal kabuledilebilinir bir tartışma değildir’ dedi.

YENİ PARTİ KOPARILAN KOPAN MHP’LİLERLE DOLU
Yeniçeri, Akşener hareketi içerisinde MHP’li yok yönündeki eleştirilerin dikkate değer olmadığını belirtirken, ‘Yusuf Halaçoğlu, Ümit Özdağ, Özcan Yeniçeri gibi isimler MHP’den koparılmadı mı? yada kopmadı mı? bu ifadeler doğru değildir’ diye konuştu.

özcan yeniçer atatürk abdlhamit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Tortum Gölü Cam Teras Projesi
Tortum Gölü Cam Teras Projesi