Advert

Fark yaratacaksın

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut

Fark yaratacaksın

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut şehrin en önemli makamlarından bir tanesinde görev yapıyor ve elbette Taka  gibi marka bir gazeteyi yönetmeye de devam ediyor.
Gazeteciliği şöyle tanımlıyor Turgut: ‘Fark yaratacaksın kardeşim’!
Taka Gazetesinde makamında ziyaret ettiğimiz Başkan Turgut, özellikle İstanbul’dan başlayarak bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı sürecine geçmiş yıllara damgasını vurmuş usta bir kalem. Sakin duruşu, bir güne sığdırdığı iki üç söyleşisi, korkmadan yönelttiği sorular ile gazeteci gibi gazeteci yapmış Sayın Turgut’u..
Çarpıcı başlıklar, günü özetleyen manşetler, okuyucu için ayrıca doyurucu yorumlar ve bir baba şefkati gibi etrafında bütünleştirdiği tüm çalışanları Gazeteci Turgut’u öyle bir konuma taşımış ki, bugünkü başarılı gazetecilik yaşamını sürdürmesinde ana etken olmuş.
Başkan Gazeteci Yusuf Turgut’a göre gazetecilikte en önemli ayrıntı ise yabancı dilin varlığı. Bu ayrıntıyı da ‘Mutlaka yabancı dil olacak’ diyerek özetliyor.
Geçmişten bugüne muhabirlikten yönetmenliğe bugün devam eden Trabzon Gazeteciler Cemiyeti görevi gibi üstlenilen önemli görevler Yusuf Turgut’a ayrı bir saygınlık kazandıran gerçekler.
Bir acı kahvenin kırk yıl hatırı vardır ya bizde diyoruz ki acıdan öte öyle tatlı geldi ki, zaman yetseydi belki ikincisini bile içebilirdik..
Belki hiç cevaplamak istemediği soruyu gazetecilik refleksi olarak sormadan geçemedik. Yusuf Turgut, Trabzonspor’u, Ersun Yanal’ı tüm sakinliği ile yanıtladı:
‘Ersun Yanal Gençlerbirliği maçı sonrası sonuca göre tartışılır. İşi zor!’

 

yusuf turgut trabzon gazeteciler cemiyeti başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu küçücük meyvede büyük faydalar saklı!
Bu küçücük meyvede büyük faydalar saklı!
​Muharrem İnce
​Muharrem İnce