Advert

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

 

Vali Okay Memiş’in 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle yayımladıkları mesaj
 
"Kurtuluş Mücadelemizin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizin azim ve kararlılığıyla taçlandırıldığı 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 95. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.
 
Aziz Milletimizin, her şeyin bittiği sanılan en zor dönemlerde dahi bağımsızlığından, bayrağından ve vatanının bütünlüğünden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya kanıtlayan bu zafer, demokrasisini ve ekonomisini güçlendirerek, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yolunda emin adımlarla ilerleyen milletimizin, bu yolda kendisini engellemeye çalışan mihrakların kurduğu tuzakları, tarih boyunca olduğu gibi bugün de birbirine kenetlenerek bozacak inanç, kudret ve kararlılığa sahip olduğunun teminatıdır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanları başta olmak üzere, canları ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyor, Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos 1922; battı sayılan, söndü sanılan istiklal güneşinin vatan semalarında tekrardan doğmasının, yeniden parlamasının tarihidir.
30 Ağustos’ta Türk milleti ordusuyla tek yürek olup devleşmiş, inanç istilayı silip süpürmüş, demir iman karşısında çaresiz kalmıştır.
Öyle hazin ve hüsranla bezenmiş bir dönemdi ki; millet yorgun, vatan durgun, devlet suskun, düşman dolgun ve gücünün doruğundaydı!
Esarete boyun eğmeyen Türk milleti, dağınıklığı birleştirip, yılgınlığı defedip yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer mevkiine ulaşmıştır.
30 Ağustos 1922’de tarihi haklarımız taarruz ruhuyla savunulmuş, Anadolu’nun işgali damla damla akıtılan şehit kanlarıyla savuşturulmuştur.
Zalimler, hainler; asil ve soylu Türk milletinin inanç ve iradesi karşısında diz çökmüş, hamiyet ve haysiyetinin önünde tel tel dağılmıştır.
Pencere demirlerinden kamalar, demiryolu raylarından süngüler, emek emek kağnılarla cepheye taşınan silahlar bağımsızlığımızı müjdelemiştir.
Zaferler önce kafada kazanılmıştır. Her zaferin akıl, sabır, strateji, kapsamlı hazırlık dönemi vardır ve 30 Ağustos bunun mümeyyiz örneğidir.
Gazi Mustafa Kemal, Sultan Alparslan’ın Malazgirt’te diktiği sancağı tutmuş kaldırmış, Anadolu’yu düştüğü yerden tekrar ayaklandırmıştır.
30 Ağustos, Türk tarihinin kilit noktası, 29 Ekim 1923’ün habercisi, 1299 kuruluş onurunun tamamlayıcısı, Ötüken şuurunun taarruz halkasıdır.
95 yıl evvel verilen topyekûn imha savaşıyla ve Gazi Mustafa Kemal’in ifadesiyle, düşman Anadolu’nun harimi ismetinde tamamen boğulmuştur.
Büyük milletimiz için zafer tesadüflerin eseri değil; bizzat kutlu varlığıyla özdeşleşen muhteşem ve kalıcı sonucun adıdır, şanıdır.
15 Temmuz’da; 26 Ağustos 1071’in intikamı, 26 Ağustos 1922 Büyük Taarruzun rövanşı, 30 Ağustos 1922 Büyük Zaferin öcü alınmak istenmişti.
Dün Bizans, Haçlı, yedi düvel olarak anılan ehl-i salibin şimdiki ismi FETÖ, PKK, PYD, YPG, İŞİD olmuş, canilik yeni bedenler bulmuştur.
Türk düşmanları her devirde devşirdikleri alçak tetikçileriyle üzerimize gelmişler, ama devrilip yıkılmaktan da kurtulamamışlardır.
Türk milleti vatanının bedelini sayısız fedakârlık ve nice çileli mücadelelerle ödemiştir. Yeri gelirse bunu bir kez daha yapacaktır.
30 Ağustos 1922 öncesi tarihe karşı bütün sorumluluğu üstüne alarak gıpta edilecek bir liderlik gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Milli Mücadele’de destan yazan kahraman şehitlerimize, kahraman neslimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun.
30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 95. yıldönümünü kutluyor, aziz milletime ebedi saadet ve selamet diliyorum.
Birliğimiz ve bekamız daim olsun. Varlığımıza göz dikenler, millet olma halimizi çekemeyenler akıllı olsun, 30 Ağustos şuuru hala diridir.

 

 

GÜSİAD Genel Başkanı Yüksel Yalçın, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Başkan Yalçın’ın mesajı şöyle; 

Türkiye Cumhuriyetinin doğuşunun müjdecisi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı Türk Dünyasına armağan olsun. Bugünün gündemi de net olarak gösteriyor ki, sadece Türkiye sınırlarındaki değil dünya Türklerinin ve İslam dünyasının ümidi bir ülkeyiz. Bu pencereden baktığımızda sorumluluklarımız daha büyük. Öncelikle cumhuriyetimizin temellerini atan iradenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kuvay-i Milliye’nin cesur, mert neferlerini, cepheden cepheye koşan yediden yetmişine ecdadı rahmetle minnetle yad ediyoruz. 
Cumhuriyetin kuruluşunun önemi kadar onu yaşatmak ve ilelebet payidar kılmak da büyük bir sorumluluktur. Her bir karışı ecdad kanı ile sulanmış bu topraklarda gözü olanların yerli bayileri ve parekendecilerinin de işbaşında olduklarını görüyoruz. Buna karşı tek gücün, kurucu ilkelerin sahiplenilmesiyle mümkün olabileceğinin dersini 15 Temmuzda bir kez daha gördük. Milli ve muhafazakâr değerleri kullanarak alternatif yapılanmalara masum organizasyonlar gözüyle bakıp sıradan sivil toplum kuruluşu muamelesi yapmamamız gerektiğini artık ezberlemiş olmamız gerekiyor.
Gücün, eğitimli, çalışkan, üretken, kurucu değerlerimizi sahiplenen birliği temin edilmiş milletten geçtiği hepimizin malumudur. Bunu temin edecek irade yüce Türk Milletinin yüreğindedir.  Kıyamete kadar bu topraklarda hür ve bağımsız yaşamaya and içmiş milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. 

 

Yüksel YALÇIN 
GÜSİAD Genel Başkanı

 

 

Gümüşhane Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Tahsin Söğüt, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümünde bir mesaj yayınladı.
Genel Başkan Söğüt, mesajında şunları söyledi:


’26 Ağustos 1922’de Afyon Kocatepe’den başlayan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muhaberesi’nin ardından düşmanın kesin yenilgiye uğratıldığı 30 Ağustos Zaferi aynı zamanda 9 Eylül’de İzmir’e döküldüğü şanlı tarihimizin aziz hatıralarını 95 yıl sonra bir kez daha aynı duygu ve düşüncelerle gururla yaşamaktayız. Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin Anadolu’dan yedi düvele duyurulmasında kati bir yanıt olarak görülen bu zafer, emperyalizme ve Anadolu’yu işgal etmek isteyen zihniyete de en ağır tokat olarak tarihte yerini almıştır. Hiç kuşkusuz bu zafer ulus olmanın yanı sıra özgürlükten, bağımsızlıklardan asla taviz verilmeyeceğinin de bir göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerle Zafer’in kazanılmasında büyük pay sahibi olan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Zaferin Ulusumuza kutlu olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum’

 

 

 

 

Başkan Vergili’den 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın kutlanışının 95. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
30 Ağustos’ta elde edilen bu destansı zaferin, hepimizin ortak mirası olduğu söyleyen Başkan Vergili; “Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 95. yılını coşkuyla kutluyoruz. Milletimiz, tarih boyunca bağımsızlığından ve özgürlüğünden asla taviz vermemiş bu uğurda her türlü mücadeleyi göze almıştır. 30 Ağustos’ta elde edilen bu destansı zaferle birlikte, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temelleri de atılmıştır. Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti de Milletimizin birlik ve beraberliğinin en anlamlı mesajını veren, gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel birikimiyle bölgesinin ve dünyanın ışık saçan ülkelerinden biri haline gelmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi ve 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde tanka, tüfeğe karşı göğsünü siper ederek şahadete erişen Demokrasi Şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

 

 

 

 

“ZAFER”LERİYLE GÖĞSÜMÜZÜ KABARTAN MİLLETİMİZİN BAYRAMI KUTLU OLSUN…

Yıldırım Grup İcra Kurulu ve Fertaş İnşaat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamak amacıyla yayınladığı mesajında birlik beraberlik vurgusu yaptı.
Türk milleti tarihinin birçok zafer ile dolu olduğuna dikkat çeken Zafer Yıldırım “30 Ağustos Zaferi, aziz milletimiz için büyük önem taşımaktadır. Milli egemenlik yolunda kazanmış olduğumuz şanlı zaferimiz için, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahramanlarımızı, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi ise minnet ve şükranla anıyorum. Zaferlerle inşa edilen şanlı Türkiye Cumhuriyeti’nin kalkınan ekonomisi ile daha güçlü bir yarına emin adımlarla ilerleyeceğine inancımız büyük. Bizlerde yatırımcı ve iş dünyası temsilcileri olarak üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmekten çekinmemeliyiz. Fertaş A.Ş ve Yıldırım Grup olarak hem Başkentimiz hem de ülkemiz için geleceğe yatırım yapmaya kararlı adımlarla devam edeceğiz” dedi.

 

DSP Genel Başkanı sayın Önder Aksakal 30 Ağustos Zaferi'nin 95. yılı ve aynı zamanda idrak edilecek olan Kurban Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı. AKSAKAL’ın mesajı şöyle:
“Dünya medeniyetler tarihinin en önemli devletlerinden biri olan Türkiye Cumhuriyeti, uzunca zamandır yaşadığı emperyalist saldırıların  sağanağında yaşamsal yara almamak üzere büyük bir mücadelenin içerisindedir.
Yedi düvelin bir olup yok etmeye çalıştığı bu millet, vatan sevgisi ve göğsündeki iman gücüyle varlığını, 95 yıl önceki ruh ve heyecanla aynı kararlılıkla sürdürmektedir. Biliyor ve inanıyoruz ki kâbus dolu bu günler en kısa zamanda sona erecektir.
30 Ağustos Zaferinin 95. yılının kutlandığı günün hemen ardından da mübarek Kurban Bayramımızı idrak edeceğiz. 
Milli ve manevi duygularımızı en üst seviyede yaşayacağız bu bayramların  milletimize kutlu olmasını dilerim.”

                                  

Önder AKSAKAL / DSP Genel Başkanı                              

 

 

 

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıl Dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı. Bu büyük zaferin tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirten Başkan Memiş mesajında şu ifadelere yer verdi.

Aziz vatanımız ve milletimizin güvenliği için gözünü kırpmadan şehit ve gazi olan kahramanlarımızın emanetlerine kararlılıkla sahip çıkacağız. Onlar yüce milletimizin en değerli varlıklarıdır. Bugün bizler de onların mirasçısı olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni en ileri seviyeye götürmek için tüm gücümüzle çalışmalıyız.

Milli mücadelemizin en zor dönemi olan Büyük Taarruz’da milletimiz, askeri yetenek ve gücünü büyük millet olmanın kabiliyetlerini bir kez daha bütün dünyaya göstermiştir. Milletçe elde ettiğimiz başarılar ve ülkemizin geldiği seviye, yolumuzun açık olduğunun en önemli göstergesidir. Büyük hamleler gerçekleştiren ülkemiz geleceğe umutla bakmakta ve güvenle yoluna devam etmektedir.

Bu duygu düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyor, yüce rabbimizden aziz şehitlerimize rahmet gazilerimize uzun ve sağlıklı ömürler vermesini niyaz ediyorum. 

 

 

 

Başkan Çimen'den 30 Ağustos mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. 
Başkan Çimen, 30 Ağustos 1922 tarihinde Anadolu'nun vatanımız olarak yeniden tescili olan Büyük Zafer’in 95. yıl dönümü olduğunu kaydederek, "Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu sağlayan süreçteki en önemli dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi, 30 Ağustos, "Ya İstiklal Ya İzmihlal" tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır. 30 Ağustos 1922'de Türk milleti, boyunduruk kabul etmeyeceğini, bağımsızlığını hiçbir şekilde terk etmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Bir milletin vatan sevgisiyle, onuruyla verdiği bağımsızlık mücadelesi ve direnişinin yakın Türk tarihindeki karşılığı; 30 Ağustos 1922’de zafer kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’dir. Bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan vatansever bir halkın, yokluklara, yoksunluklara rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele göstermiştir. 15 Temmuz kanlı darbe girişimi karşısında da milletimizin ortaya koyduğu tavır, bu topraklarda 'Büyük Taarruz' ruhunun ne kadar diri olduğunun ifadesidir. Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal'i ve dava arkadaşlarını minnetle yad ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum" dedi.

 

 

 

" ...Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesinde tam bağımsızlıkçı, laik, eşitlikçi ve büyük bir millet olma iradesi mevcuttur. Cumhuriyet; teslimiyetçilik yerine tam bağımsızlığı, ümmetçilik yerine ulusçuluğu, kulluk yerine yurttaşlığı, gericilik yerine çağdaşlığı ilke edinenlerin kurduğu bir rejimdir.

Tüm ezilen uluslara ilham kaynağı olan Ulusal Kurtuluş Mücadelesini anlamak, aynı acıların tekrar yaşamaması için ülkemizin tapusu Lozan Barış Antlaşmasına, Milli Ordumuza, Laik Cumhuriyetimize, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmak her Cumhuriyet yurttaşının görevidir.

Genel Sağlık-İş; kurtarıcı ve kurucu iradeye sahip çıkarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatmak için tüm çabayı gösterecektir Bu anlayışla; özgürlük ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan haysiyetli ve şerefli Türk Ordusu’nun halkına armağanı Büyük Zaferi coşkuyla kutluyor, başta Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadele kahramanlarımızı, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz."


Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı ekte yer almaktadır. 

Saygılarımızla...

Genel Sağlık-İş Basın Bürosu

 

 

 

 

Türk milleti gerektiğinde her dönem destan yazdı

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “30 Ağustos 1922’de büyük bir destan yazan Türk milleti, 15 Temmuz 2016’da içimizdeki hainlere karşı büyük bir zafere imza atmıştır” dedi. 

Mesajında Başkan Gümrükçüoğlu, istiklal mücadelesinin bayramı olan 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek şu görüşlere yer verdi;
“Bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren, tüm yokluklara karşı bu haklı mücadeleden dünya tarihinde eşine az rastlanır bir zaferle çıkan Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bağımsız, güçlü ve çağdaş bir devlet olmayı başarmıştır. 30 Ağustos Zaferi ile tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde işgalci güçlere unutulmayacak bir ders veren milletimiz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, tüm dünyaya kabul ettirmiştir. 30 Ağustos zaferi dünya tarihinde, Türk-İslam tarihinde büyük bir dönüm noktasıdır. Milletimizin bu büyük zaferi ile kazanan mazlum milletler olmuştur. Kurtuluş Savaşı'nın başarı noktası olan, birlik ve dayanışma içinde gösterilen çabaları hedefine ulaştıran 30 Ağustos Zaferi, Türk Milleti'nin fedakârlığının, kararlılığının ve vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesidir."

Mesajında 15 Temmuz’daki hain darbe kalkışımını da hatırlatan Başkan Gümrükçüoğlu, “30 Ağustos 1922’de büyük bir destan yazan büyük Türk milleti, 15 Temmuz 2016’da içimizdeki alçaklar ve işbirlikçilerine dur diyerek yine büyük dünya tarihinde eşine rastlanmamış olan büyük bir zafere daha imza atmıştır. Millet olarak bizlere düşen görev milli birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden, gece gündüz çalışarak daha güçlü bir ekonomiye, saha güçlü bir devlete sahip olmak için mücadele etmek, bu kapsamda sorumluluklarımızı eksiksiz olarak yerine getirmektir. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları canlarını verip kanlarıyla yıkayarak bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; yüce Milletimizin ve değerli hemşerilerimin Zafer Bayramı'nı kutluyorum." ifadelerine yer verdi.

 

 

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ'NDEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI:


CUMHURİYETİN TÜM KAZANIMLARINI KORUMA VE GELİŞTİRME MÜCADELESİNİ ÖDÜNSÜZ SÜRDÜRECEĞİZ

 

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı,  30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda Cumhuriyetin tüm kazanımlarını koruma ve geliştirme mücadelesini sürdürme sözü verdi. Mesajda, Milli Mücadelenin dönüm noktası tarihler hatırlatılarak, "Bu tarihler, Mustafa Kemal Atatürk'ün en baştan beri amaçladığı ve milli bir sır olarak vicdanında sakladığı; demokratik ve uygar, çağdaş medeniyet seviyesini yakalamış, bölgesinde ve dünyada iddiası ve saygınlığı olan bir Türkiye'nin miladıdır" denildi. Mesaj şöyle devam etti: 

 

TÜRK MİLLETİNİN HUZURUNDA SÖZ VERİYORUZ

 

"30 Ağustos Zaferinin Başkomutanı'ndan, Gazi Meclisin Gazi üyelerinden, Müdafai Hukuk Cemiyeti kurucularından, en alt rütbedeki askere, tüm gazi ve şehitlerimize Türk Milleti huzurunda bir kez daha söz veriyoruz:

 

Türkiye Barolar Birliği olarak, eseriniz, armağanınız, emanetiniz ve vasiyetiniz olan ülkenin bölünmez bütünlüğünü, demokratik  değerleri, hukukun üstünlüğünü, hedef gösterdiğiniz çağdaş uygarlığa ait Cumhuriyetin tüm kazanımlarını koruma ve geliştirme mücadelesini ödünsüz sürdüreceğiz."

 

 

*

 

Türkiye Barolar Birliği tarafından yayınlanan mesajın tam metni: 

 

19 Mayıs 1919, 23 Nisan 1920, 30 Ağustos 1922 ve 9 Eylül 1922 tarihleri sırasıyla Milli Mücadelenin başlangıcı, Meşruiyet Organı olan yasama organına kavuşması ve TBMM Ordularının emperyalist işgalcilerin son kalıntılarını da denize dökerek İzmir'i kurtarmasıdır.

 

Yukarıda sıralanan tarihlerin ardından gelen 29 Ekim 1923 ise Mustafa Kemal Atatürk'ün en baştan beri amaçladığı ve milli bir sır olarak vicdanında sakladığı; demokratik ve uygar, çağdaş medeniyet seviyesini yakalamış, bölgesinde ve dünyada iddiası ve saygınlığı olan bir Türkiye'nin miladıdır.  

 

30 Ağustos Zaferinin Başkomutanı'ndan, Gazi Meclisin Gazi üyelerinden, Müdafai Hukuk Cemiyeti kurucularından, en alt rütbedeki askere, tüm gazi ve şehitlerimize Türk Milleti huzurunda bir kez daha söz veriyoruz:

 

Türkiye Barolar Birliği olarak, eseriniz, armağanınız, emanetiniz ve vasiyetiniz olan ülkenin bölünmez bütünlüğünü, demokratik  değerleri, hukukun üstünlüğünü, hedef gösterdiğiniz çağdaş uygarlığa ait Cumhuriyetin tüm kazanımlarını koruma ve geliştirme mücadelesini ödünsüz sürdüreceğiz.

 

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ

 

 

PALANDÖKEN, “30 AĞUSTOS MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİN DESTANIDIR”

ANKARA - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 30 Ağustos’ta yazılan destanın milli birlik ve beraberliğin ispatı olduğunu söyledi.
30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle yazılı açıklama yapan Palandöken, “Devletimizin, askerimizin ve milletimizin 'birlik ve beraberliği' tarihimizden günümüze kadar defalarca kanıtlanmıştır. Birlik ve beraberlik duygusunu hep gururla taşıyan bir milletin evlatları, başkomutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde destansı bir başarıya imza atmışlardır. 30 Ağustos 1922'de 'Başkomutanlık Meydan Muharebesi' efsanevi başarıyla sonuçlanmıştır.
Türk Milleti 30 Ağustos 1922 de olduğu gibi bugünde tüm düşman ve hainlere karşı birlik ve beraberliğini sürdürmüş, ülkesini müdafaa ederken tereddüte düşmemiştir. Ülkesini, demokrasiyi ve özgürlüğünü korumayı canı pahasına görev edinmiş halkımız, askerimiz, polisimiz ve devletimiz dün ve bugünlerde olduğu gibi, yarında aynı sorumluluk bilinciyle davranacaktır. 
Şanlı milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlar, bu büyük zaferin 95. Yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna o günden, bugüne kadar canını feda eden tüm aziz şehitlerimize ve vatanımızı korurken gazi olan tüm askerlerimize saygı ve minnetlerimi sunarım”

 

 

BAŞKAN PROF. DR. REŞAT KASAP'IN “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI” MESAJI
Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap “30 Ağustos Zafer Bayramı” münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkanımız mesajında şu ifadeleri kullandı:
“30 Ağustos’ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 95. yılını kutlamaktayız. 
Tarihin altın sayfalarında yer alan ve birçok ulusa da örnek olan bu şanlı zafer, Türk milletinin ordusu ile birlikte yazdığı kahramanlık destanıdır. Tüm imkânsızlıklara rağmen sayı ve silahça kendinden çok üstün olan düşman karşısında, yüreğindeki vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle Türk ordusunun milletini ve ülkesini kanının son damlasına kadar savunup kazandığı kutsal bir zaferdir. 
Bu zafer, aziz milletimizin gücünün ortaya konulması bakımından büyük anlam ifade etmektedir. Geçmişten günümüze milletimizin aynı kararlılığı sergilemeye devam etmesi sayesinde bizler, her türlü vesayet zincirini kırmış olan, yarınlarından kaygı duymayan bir ülkede yaşamanın gururu içerisindeyiz. Yeni Türkiye vizyonumuzdaki hedefleri gerçekleştirip, toplumsal refahı daha da artırarak ülkemizin ve şehrimizin kalkınıp gelişmesi için elimizden geleni yapacağız.
30 Ağustos Zaferinden 95 yıl sonra Türk milleti ve devleti hakkında yanlış hesaplar içinde olanların hevesleri, gayri milli tutumları ile yeniden canlanmaya yüz tutsa da Allah’ın izniyle Milli irade karşısında yerle bir olmuşlardır. Türk milletinin istiklaline ve istikbaline kastedenlere karşı yapılan var oluş ve diriliş mücadelemiz bitmedi ve bitmeyecek.
Tarihimizin şerefli sayfalarından biri olan 30 Ağustos Zaferi vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal savaşımızın tüm şehitlerini, tüm kahramanlarını saygıyla, minnetle, şükranla anıyorum. “

 

30 ağustos zafer bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Tortum Gölü Cam Teras Projesi
Tortum Gölü Cam Teras Projesi