Advert

Siyaset hız kesmedi

Kurban Bayramı tatilinde neler konuşuldu?

Siyaset hız kesmedi

10 günlük Kurban Bayramı tatili siyasetin hızını kesmedi. CHP’nin Adalet Kurultayı’nda içki içildiği iddiaları bayram tatili gündemine otururken en çarpıcı çıkış, MHP liderinden geldi. Bahçeli, CHP kurultayındaki içki içildi tartışmasına ‘Kör Niko’nun Meyhanesi’ çıkışıyla eleştirilerde bulundu.
MHP Liderinin bile şikâyetçi olduğu bu tartışmalardan öte 30 Ağustos Zafer bayramı resepsiyonunda Genelkurmay Başkanının eşinin başını Kuranı Kerim okunurken kapama çabası görüntüleri, AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı selamlama şekli yine 10 günlük bayram tatili gündeminin bir hayli meşgul etti.
Bir başka gündem ise Meral Akşener’in kuracağı parti ile ilgili başlıklardı. Merkez Demokrat Parti ile başlayan acaba sorularına, Koray Aydın’ın yaptığı Meral Akşener, ‘Cumhurbaşkanı adayımız’! çıkışına partide kurt kafası işaretinin yasaklanacağı yönündeki çıkışlardı. Prof. Özdağ, bu iddiaları yalanlarken, ‘BBP gibi olacaklar!’ diyen MHP Grupbaşkanvekili Erkan Akçay’ın eleştirileri ise dikkat çekiciydi.
Kurban Bayramının sona ermesine iki gün kala CHP Milletvekili Mahmut Tanal ile AKP Milletvekili Mehmet Metiner arasında yaşanan ‘Atatürk’ ile ilgili tartışma idi. Metiner, Tanal’ın Atatürk olmasaydı sözleriyle başlayan ifadelerine ‘Bir Atatürk gider, bin Atatürk gelir’ şeklinde yanıt verdi. Gerçekten öyle miydi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fırat Kalkanı operasyonuna benzer bir operasyonu Türkiye’nin yapabileceğine dönük sözleri de yine tatil gündeminin önemli başlıkları içerisinde yer aldı
Erdoğan’ın bu sözleri Kuzey Suriye’de YPG ve diğer unsurlara ABD’nin verdiği desteğe üstü kapalı eleştiri olarak değerlendirildi.

 

kurban bayramı tatili kör nikonun meyhanesi adalet kurultayı meral akşener chp püskevit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...