Advert

Gündem cazibe merkezi

10 günlük tatil rüzgâr gibi geçti

Gündem cazibe merkezi

Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen 10 günlük Kurban Bayramı tatili 4 Eylül Pazartesi günü sona eriyor.
Uzun bayram tatilinin ardından Gümüşhane’yi yine yoğun gündem bekliyor.

 

GÖZLER CAZİBE MERKEZİNDE
Gümüşhane iş çevreleri ve işadamları Hükümet tarafından açıklanacak olan cazibe merkezi programını merakla bekliyor. Büyük heyecan yaratan kalkınma hamlesi için Gümüşhane cephesinde heyecanlı bekleyiş sürerken müracaat eden isimler ve firmalar hükümet tarafından gizli tutuluyor. Kalkınma hamlesinin içeriği Gümüşhane için büyük önem taşırken uygulama iş çevrelerince büyük memnuniyetle karşılandı.

 

BAHÇECİK BARAJI HARIL HARIL
Gümüşhane’nin içme suyu sorununa kesin neşter vuracak baraj için Eylül ayı içerisinde muhtemel bir temel atma töreni yapılacak ancak süre henüz belli değil ancak gayriresmi temel atma töreninin ardından baraj sahasında çalışmalar çoktan başladı bile…

 

 

HAVAALANININ TEMELİ
Geliyor, geldi derken Köse Salyazı havalimanının ihalesi de yine önümüzdeki aylarda yapılacak. Havaalanı turizm şehri olma yolunda hızla ilerleyen Gümüşhane için büyük hedeflerden bir tanesi olarak gösteriliyor.

 

 

SÜLEYMANİYE PROJESİ İÇİN ALTYAPI TAMAMLANDI
2017 yaz ayına damga vuran Süleymaniye Projesi için Gümüşhane Valisi Okay Memiş’in çabaları biliniyor. Edinilen bilgilere göre konaklama hariç, bölgenin altyapısı büyük ölçüde tamamlandı.

 

GÜMÜŞHANELİ YİNE GÜMÜŞHANEYİ SEÇTİ
Kurban Bayramı tatili sebebiyle Gümüşhaneliler yine memleketlerinden vazgeçmediler. Özellikle şehir merkezinden çok köy ve yüksek kesimleri tercih eden Gümüşhaneliler yıllardır yapılan sılayı rahim çağrılarını da göz ardı etmediler

 

PESTİL KÖME SEKTÖRÜNDE HAREKETLİ DÖNEM
GTSO tarafından AR-GE başta olmak üzere yeni Pazar arayışları sürerken yurt dışından gelen yatırımılara şimdi yanıt verilecek. Bu noktadan hareketle GTSO, üreticilerden oluşturulacak br heyetle İsmail Akçay başkanlığında Azerbaycan’da çeşitli toplantılar ve temaslarda bulunacaklar.
GTSO Antalya’da YÖREX Fuarı’nda yerini alacak.

 

 

BİRAZDA SİYASET
Akşener hareketiyle MHP’den ayrılacak olanlar Gümüşhane MHP cephesinde de dikkatle takip ediliyor. Gelen bilgiler Akşener hareketi için Gümüşhane teşkilatı da hazır.

gümüşhane kurban bayramı tatili köse salyazı havalimanı cazibe mekezi bahçecik barajı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Tortum Gölü Cam Teras Projesi
Tortum Gölü Cam Teras Projesi