Advert

Galip beyi bağlar, partimizi değil

Aydın, Ensarioğlu'na yanıt verdi

Galip beyi bağlar, partimizi değil

Gümüşhane MHP İl Başkanı Nadim Aydın, AK Parti – MHP ittifakını referandum işbirliğine bağlayan Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu’na yanıt verdi.
Kurban Bayramı tatili nedeniyle il merkez ve ilçelerde bayramlaşma törenlerini tamamlayan Başkan Aydın, AK Parti Milletvekili Ensarioğlu’nun açıklamalarının kendisini bağladığını söyledi.
Konuya ilişkin soruya yanıt veren Aydın, ‘Bir defa sayın Ensarioğlu yanlış biliyor. Refah Partisi MHP ile ittifak yaptığı dönemde oy patlaması yapmıştır. İkinci husus hatırlanacağı üzere bizim7 haziran öncesi kırmızı çizgilerimiz AK Parti tarafından da kabul edildi, bugün kabul edildiğine dönük gerçekleri zaten görüyorsunuz. Eğer bu birliktelik terörü önleyecekse, ekonomiyi düzeltecekse, ülke de barış ve huzuru sağlayacaksa Ensarioğlu’na gerek yok zaten ortaklık devam ediyor ve de etmelidir. Ben il başkanı olarak ancak bu kadar söyleyebiliyorum sayın genel başkanıma da bu soru mutlaka yöneltilecektir, en iyi en tatmin edici yanıtı da zaten sayın genel başkanımız verecektir’ dedi.

MHP GÜNDEMİ BELİRLİYOR
Gümüşhane İl Başkanı Aydın, tüm asılsız suçlamalara ve yorumlara rağmen ülke gündeminin elinde tutan partinin MHP olduğunu ve böyle kalmaya da devam edeceğini söyledi
Aydın, ‘Sayın genel başkanımızın çok istemese de, üzerinde durulmasına içerlemesine rağmen Kör Niko Meyhanesi benzetmesi ülke gündemine oturmuştur. MHP, ilkeleri ve davası uğruna mücadele veren bir partidir, bu böyle bilinmelidir’ dedi.

Oda Tv'de yer alan habere göre BirGün gazetesinden Hüseyin Şimşek'e konuşan Ensarioğlu, “Zamanında Refah Partisi, MHP ile ittifak kurduğunda çok fazla oy kaybı yaşadı. Bizim kurduğumuz ittifak da referanduma yönelik bir ittifaktı. Bu ittifak zihinsel ve siyasi bir birliktelik anlamına gelmez. AKP ve MHP iki ayrı partidir ve birbirinin rakibidir' ifadelerini kullandı

nadim aydın galip ensarioğlu ak parti mhp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜSİAD'den Aydın Doğan Açıklaması
GÜSİAD'den Aydın Doğan Açıklaması
Transfer devam ediyor
Transfer devam ediyor