Advert

Münbit torpraklar suya kavuşuyor

Pazaryolu Sulaması ile 6 bin dekar zirai arazi suya kavuşacak

Münbit torpraklar suya kavuşuyor
Ülkemizin dört bir yanını baraj ve göletlerle donatan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Erzurum’da inşa ettiği tesislerle münbit toprakları suya kavuşturmaya devam ediyor. 
Bu kapsamda tesis edilen Pazaryolu Sulaması ile 6 bin dekar zirai arazi suya kavuşacak
 
 
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Erzurum’un münbit topraklarını suya kavuşturmaya devam ediyor…
 
Pazaryolu sulaması ile 6 bin dekar zirai arazi suya kavuşacak…
Ülkemizin dört bir yanını baraj ve göletlerle donatan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Erzurum’da inşa ettiği tesislerle münbit toprakları suya kavuşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda tesis edilen Pazaryolu Sulaması ile 6 bin dekar zirai arazi suya kavuşacak. 
 
Projede Fiziki Gerçekleşme Oranı Yüzde 53’e Ulaştı
Pazaryolu Sulamasının su kaynağı olan Pazaryolu Barajı, Erzurum Pazaryolu İlçesi’nin 1 km güneyinde Değirmendere üzerinde yer alıyor. Ön yüzü kaya kaplı dolgu tipindeki baraj temelden 70.50 metre yüksekliğinde inşa edildi. Depolama hacmi 3 milyon 331 bin metreküp olan barajdan alınacak su ile Pazaryolu İlçesi ve ilçeye bağlı mahallelerde 6 bin dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak. Yüzde 53 fiziki gerçekleşmenin sağlandığı Pazaryolu Sulaması Projesi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. 
 
 
 
Milli Ekonomiye Yılda 3 Milyon 267 Bin TL Katkı 
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Erzurum’da sulama konusunda çok ciddi yatırımlar yaptıklarının altını çizerek şunları söyledi:
“Pazaryolu Barajı’nı 2016’de hizmete açmıştık. Şimdide 6 milyon 216 bin TL yatırım bedeline sahip sulama projesini tamamlama aşamasındayız. Pazaryolu Barajı’ndan alınacak su ile bölgedeki zirai araziler modern sulama sistemine kavuşacak.  Projeyle milli ekonomiye yılda 3 milyon 267 bin TL katkı ve 163 kişiye de istihdam sağlamayı hedefliyoruz.”
 
 
 
 
 
orman ve su işleri bakanlığı pazaryolu sulaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Tortum Gölü Cam Teras Projesi
Tortum Gölü Cam Teras Projesi