Advert

CHP'li Bektaşoğlu'ndan 94. yıl mesajı

“Cumhuriyet ve Partimiz Atatürk’ün Mirası”

CHP'li Bektaşoğlu'ndan 94. yıl mesajı

CHP Milletvekili Bülent  Bektaşoğlu, CHP’nin 94. kuruluş yıldönümünü yayınladığı bir mesajla kutladı
                  

“Cumhuriyet Ve Partimiz Atatürk’ün Mirası” 
Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi, herhangi bir parti değildir. Cumhuriyetin koruyucu kalkanı, zırhıdır. Kalesidir. Bu nedenle Atatürk’ten bizlere geçen azim, ruh ve kararlılıkla, 94 yıldır dimdik ayaktayız. Asla yıkılmayacağız, yenilmeyeceğiz. Tehditlere, baskılara papuç bırakmayacağız” dedi. 
Bektaşoğlu, CHP’nin kuruluşunun 94. yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, partisinin köklerinin, meşrutiyete, ‘Kuvayı Milliye’ye uzandığını, Çanakkale ve kurtuluş savaşlarının cephelerinde kurulduğunu belirtti. Milletvekili, açıklamasında şunları söyledi: “Çağ açıp çağ kapatan, tarihin akışını değiştiren, bütün mazlum milletlere ışık olan o savaşların Başkomutanı, partimizin ilk genel başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, daha sonra kurduğu cumhuriyetin adını partisine vermiştir.  Atatürk “Benim iki eserim var: Birisi Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir” sözleriyle tarihe not düşmüş, aynı adı taşıyan iki eserini de Türk halkına miras bırakmıştır. Türk halkı da Atatürk’ün bu iki mirasını sayısız badirelere rağmen bugüne kadar sahip çıkarak korumuş, kollamış, yaşatmış ve savunmuştur. Bundan sonra da böyle olacaktır”.

 

“CHP TÜRK HALKI VAR OLDUKÇA VAR OLACAK”
“Cumhuriyetin kuruluşuna iki gönüllü alayla katkı veren atalara sahip Giresun’un Cumhuriyet Halk Partilileri olarak, bir kez daha sesleniyoruz” diyen CHP Milletvekili “Cumhuriyet ve onun yönetim şekli demokrasi, halk iradesine dayalı parlamenter demokratik sistem, Cumhuriyet Halk Partisi ve Türk halkı var oldukça hep var olacaktır. Sınırlarımızın yeniden çizilmesine izin vermeyeceğiz;  dahili ve harici bedhahların Sevr dayatmalarına karşı Lozan’ı savunmaya devam edeceğiz.  Her türlü tehdide, saldırıya, Cumhuriyeti ortadan kaldırmak için yapılan hamlelere karşı uniter yapımızı, ulus bütünlüğümüzü, vatanımızın kutsalı olan bayrağımızı, dinimizi koruyacağız” ifadesin kullandı. 

 

“1919’UN 100’ÜNCÜ YILINDA İKTİDARIZ”
İnsan hak ve özgürlüklerini, yargı bağımsızlığını, medya özgürlüğünü, yaşanabilir çevreyi, refah ve mutluluğu, eğitim ve sağlık hakkını, kadın ve çocukları, iş güvencesini, yokluk ve yoksullukla mücadeleyi ve kısaca bütün iyi ve güzellikleri savunan tek partinin CHP olduğunu savunan Bektaşoğlu”bunları ve partimizin altı okunda karşılık bulan, başta laiklik olmak üzere; diğer bütün değer ve erdemleri “hak hukuk ve adalet” sloganıyla bütünleştirerek mücadelemizi sürdüreceğiz. Cumhuriyetin kuruluş mücadelesinin başlangıcı olan 1919’un 100’üncü yılında, 2019’da CHP’yi bu kararlılıkla iktidara taşıyacağız” dedi.  

bülent yener bektaşoğlu chp 94 yaşında
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı