Advert

Gümüşhane’de okullarda alınacak güvenlik tedbirleri

Vali Memiş: “Çocuklarımızı dünyayla entegre olmuş nesiller olarak yetiştireceğiz”

Gümüşhane’de okullarda alınacak güvenlik tedbirleri

Gümüşhane’de kadimden gelen, eğitime gönül vermiş bir halk topluluğu ve çok iyi eğitim almış insanlar olduğunu dile getiren Vali Memiş, maddi durumu çok iyi olmayan ailelerin bile çocuklarının eğitimi için her şeyi yaptığına değinerek, eğitimin birinci öncelikleri olduğunu ifade etti.


2017 - 2018 Eğitim - Öğretim yılında Gümüşhane’deki okullarda alınacak güvenlik tedbirleri, Vali Okay Memiş’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda görüşüldü.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Belediye Başkan Vekili Yusuf Erdem, İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Faruk Akıncı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, muhtarlar, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları katıldı.

İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Faruk Akıncı, İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun toplantıya ilişkin birer sunum yaptı.

Gümüşhane’nin sayısal verilere bakıldığında hem merkeziyle hem de ilçeleriyle öğrencilerin güvenliği konusunda yaşanan sıkıntıların çok fazla muhatabı olmadığını belirten Vali Memiş, “Ama bir tane çocuğumuzun bile madde bağımlığına yakalanması bizim için büyük bir sorun, toplum için de risk.” dedi.

.

Eğitim konusunun çok geniş perspektiften bakılması gereken bir konu olduğuna değinen Vali Memiş, “Biz çocuklarımızı iyi yetiştirmek zorundayız. Biz çocuklarımızı milli ve manevi değerlere uygun olarak yetiştireceğiz. Ancak çocuklarımızı hamasetle yetiştirmeyeceğiz. Üfürmeyle dünyayla rekabet edemeyiz. Biz çocuklarımızı modern bilgiyle, bilişim teknolojileriyle, nano teknolojiyi, nesnelerin internetini, giyilebilir teknolojiyi bilen, dünyayla entegre olmuş nesiller olarak yetiştireceğiz.” diye konuştu.

 

 

 

TC Gümüşhane Valiliği

gümüşhane okul güvenlik tedbirleri vali okay memiş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Tortum Gölü Cam Teras Projesi
Tortum Gölü Cam Teras Projesi