Advert

Atatürk'ün isminden neden bu kadar korkuyorsunuz?

Kömürcüoğlu: Biz söylemketen, onlar dinlemekten bıkmadı

Atatürk'ün isminden neden bu kadar korkuyorsunuz?

Atatürkçü Düşünce Derneği Gümüşhane Şubesi Eski Başkanı Yalçınkaya Kömürcüoğlu, Atatürk’ün manevi şahsiyetine ve aziz hatırasına dönük son günlerde artan hadsiz saldırılara sert yanıt verdi.
Kömürcüoğlu, ‘Atatürk’ten bu kadar korkan, acz içinde olan ve seviyesizliğini ortaya koymaktan çekinmeyen kimileri bu Cumhuriyete ve devlete karşı olan duygu ve düşüncelerini de ortaya koyuyor’ dedi.
Atatürk’ün yıllar önce ebediyete intikal ettiğini hatırlatan Kömürcüoğlu, ‘Ne istiyorsunuz aziz hatırasından? Ne istiyorsunuz kurduğu devletten? Ne istiyorsunuz size bıraktığı Cumhuriyetten’ karşılığını verdi.
ADD Şube Eski Başkanı Kömürcüoğlu, ‘Atatürk’ün korunmasına ihtiyaç yok yeter ki anlayış bu tür saldırılara mahal vermesin derken, ‘Biz söylemekten onlar dinlemekten bıkmadı. Atatürk’ün isminden neden bu kadar korkuyorsunuz?’ ifadelerini kullandı.
Kömürcüoğlu, şunları söyledi:
‘Bir lider, devlet adamı yüzyılda bir Türk Ulusuna mal olmuş eşsiz bir insanın ne yazık ki manevi şahsiyetine her geçen gün saldırılar artarak devam ediyor. Kimdir Atatürk? Bu ülkeyi kuran, yanmış yıkılmış yok olmuş bir imparatorluktan bir Cumhuriyeti çıkarmış bir lider. Devrimlerine bakın, yaptıklarına bakın, bıraktığı eserlere bakın. Bundan kim rahatsız oluyor?’ diye konuştu.

 

add gümüşhane yalçınkaya kömürcüoğlu atatürk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı