Advert

25 Eylül sendromu

Peşmerge Barzani referandum istiyor

25 Eylül sendromu

Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanvekili Emekli Öğretmen Albay Hicabi Meral, 25 Eylül’de Kuzey Irak’ta Kerkük şehrini de kapsayacak referandum kararının ertelenmemesi durumunda Türkiye’nin bu gelişmeden olumsuz yönde etkileneceğini söyledi.

Ülke gündemi Suriye sorunu bir kenara, AB’de tutuklu işadamı Reza Zarrab davasına, Eski Bakan Zafer Çağlayan’ın davaya dâhil edilmesiyle başlayan yeni bir sürece girerken Peşmerge Barzani’den gelen referandum kararının şaşkınlığını yaşıyor.

Milliyetçi söylemleriyle ve ülke gündemine dönük isabetli görüşleriyle dikkat çeken Anadolu Aydınlar Ocağı’da referandum konusunda çekincelerini dile getirdi.

Genelbaşkan Vekili Hicabi Meral, yanlışlarla dolu Suriye politikası sonrası ülkenin sıkıntılı günler yaşadığını belirtirken, referandum kararının bu politikaların eseri olduğunu kaydetti.

Meral, ‘Ortadoğu’da özellikle Suriye konusunda tarafsız olması gereken Türkiye tüm uyarılara rağmen çıkmaz bir sokağa girmiş görünüyor. ABD ve Rusya hiç olmadık bir şekilde güney sınırımızda karşımıza gelmiş bekliyor. Bölgedeki illegal güçler elbette ABD’nin yardımıyla güney sınırımıza yerleşti. Belli ki, Peşmerge Barzani bu karmaşayı fırsata çevirmek istiyor. Endişemiz odur ki bölge bu süreçte ilerlerse ABD ve diğer gruplar komşumuz olacakmış gibi görünüyor. Bu nedenle Barzani’nin referandum kararı mutlak ertelenmeli ve yapılmamalıdır’ dedi.

barzani hicabi meral referandum 25 eylül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı