Advert

Taşçı'dan Rabia işareti sorusu

Amacı, misyonu ve vizyonu nedir?

Taşçı'dan Rabia işareti sorusu

Gümüşhane Ülkü Ocakları Başkanı Salih Taşçı, Gümüşhane Belediye Başkanlığı tarafından Fuadiye Caddesi’nde yer alan Rabia işaretini sordu
 
 

AMACI MİSYON VE VİZYONU NEDİR?


Taşçı, yaptığı açıklama da, ‘Bu nedir? Bunun manasını anlayabilen var mıdır? Son yıllarda ülke gündemimize damga vuran hatta iktidar partisinin simgesi haline gelen bu parmak nedir? Amacı nedir misyon ve vizyonu nedir? Bunu biraz ifade ettikten sonra kendi öz değerlerinden beslenme konusunda ki yetersizlik sebebi ile çevre uluslardan totem siparişi verenlere birkaç söz söyleyeceğiz.’ Dedi.


ORTADOĞU BUHRANININ EN BÜYÜK SEBEPLERİNDEN BİRİ YİNE MÜSLÜMAN KARDEŞLER GRUBUDUR

Taşçı, sembole ilişkin eleştirilerini tarihin derinliklerinde gizli örneklerle yükseltirken, şu ifadelere yer verdi:
‘Hasan el Benna ile temelleri atılan ihvan hareketi diğer adıyla Müslüman kardeşler misyon ve vizyon gereği Allah’ın kitabı ve peygamberin sünnetine göre hareket etmek gayesi içerisindeydiler. Mısır temelli başlayan bu hareket zamanla diğer Müslüman devletlerde de etkisini göstermiştir. Süveyş kanalını millileştirerek İngiliz egemenliğinden çıkaran Enver Sedat’ın öldürülmesinden Amerikan destekli Arap baharı hareketine kadar pek çok eylemde baş aktör konumunda bulunmuşlardır. Kuran ve sünnet çizgisinden çıkmış olan bu gurup İngiliz istihbaratı ile sürekli dirsek temasında bulunmuş ve bölgede Antiemperyalist yapılarla sürekli mücadele halinde olmuştur. Mısırda Vafd hareketine karşı mücadele ederek bölgeyi emperyalist güçlerin merkezi haline getirmişlerdir. Ve bugün yaşanmakta olan Ortadoğu buhranının da en büyük sebeplerinden biri yine Müslüman kardeşler grubudur.’ Dedi.


BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE ARAP MİLLİYETÇİLİĞİ YAPILMAKTADIR

Taşçı, açıklamalarında sembole ilişkin şu ifadelere yer verdi:
Kurulduğu günden itibaren millilik vasfından her türlü taviz ile hareket eden Ak parti yöneticileri mevcut siyasi yapının Ümmet ağırlıklı görüş takip etmesi sebebi ile kendisine bu noktada yön çizmiştir. Tüm il ve ilçe yöneticileri günübirlik siyasi kaygılar ve üst makamlara biatlarını göstermek maksadı ile her türlü gayri millî eylem ve söylemde bulunmuşlardır. Bu kimi zaman cumhuriyet değerlerine hakaret şeklinde gerçekleşmiş kimi zamanda yukarıda gördüğünüz resim gibi kendilerini garantiye almak maksadı ile hükümete her türlü yaranma fırsatını kullanmışlardır. İktidarları süresi içerisinde kullanabilecekleri böylesi totemler ile bu aziz milletin aklı meşgul edilmekte bilinçli bir şekilde Arap milliyetçiliği yapılmaktadır. Arap coğrafyasını mazlumlar coğrafyası olarak göstererek bölgeden kendilerine pay çıkarmaktadırlar. Ülkeyi tekke softaları Tarikat şeyhleri ve Cemaat imamlarına teslim ederek 28 Şubat sürecinden intikam alma duygusu ile hareket edenler hangi Türk coğrafyası için bu şekilde mücadele etmişlerdir. Doğu Türkistan da Çin zulmü altında Soykırıma maruz kalan yurttaşlarımızın hangi simgesi bu ülkede totem haline gelmiştir. Buldukları her fırsatta bizlere ihanet eden bu aziz milletin evlatlarını katletmekten kaçınmayan bu topluluğun simgesinin bu ülkenin milli simgesi haline getirilmesi son derece yanlış ve kırıcı bir olaydır. Kendi öz ve milli değerlerinden destek alması gereken Hükümetimizin böylesi yabancı hizmetkârı hiziplerin totemlerini getirip bizlere dayatma usulü ile göstermesi yanlıştır. Bu durumu kabul etmiyoruz…
 

BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE ARAP MİLLİYETÇİLİĞİ YAPILMAKTADIR


Bu ülkenin teminatı konumunda bulunan Ülkü ocakları ve Türk gençliği olarak bizlere dayatma usulü kabul ettirilmeye çalışılan ve bunu Vatan, Bayrak, Millet, Devlet simgeleri ile özdeşleştiren bu Batı destekli Arap kapitalizmini kabul etmiyoruz.

salih taşçı ülkü ocakları gümüşhane belediye başkanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı