Advert

Vali Memiş hastane yolunu inceledi

Taş düşme riski ortadan kalkacak

Vali Memiş hastane yolunu inceledi

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, yeni devlet hastanesinin yolunu, yol güzergahındaki kaya ıslahı ve peyzaj çalışmalarını inceledi
Gümüşhane Valisi Okay Memiş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan ile birlikte, yeni devlet hastanesi yolunda AFAD tarafından yapılan kaya ıslahı ve peyzaj çalışmalarını inceledi.

Burada basın mensuplarına ı değerlendirmelerde bulunan Vali Memiş, yaşanan elim kaza sonrası bölgenin afet kapsamına alındığını belirtirken, “Burada taş düşmesine bağlı olarak can ve mal kaybını önleyebilmek için tedbirler aldık. İlk etabın ihalesi yapıldı ve çalışmalar bir hafta içerisinde bitecek. Aşağıdaki virajdan hastaneye kadar olan bölümdeki taş düşme riskini ortadan kalkacak. Biliyorsunuz bir şahıs yolu kapatıyordu. Özel mülkiyet Anayasayla güvence altına alınmıştır. Ancak kamu yararında devlet özel mülkiyete müdahale edebilir. Yol, hastane, okul yapmak için bunu yapabilir. Eğer yine bir engel durumu olursa kamu gücüyle, zor kullanarak bu işi halledeceğiz. Belediyemiz kamulaştırma işlemlerine başladı. Bu işlemlere karşı müdahalenin meni davasını da mahkeme reddetti. Buradaki AFAD çalışmaları biter bitmez yolu vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Hastanemiz zaten açılmaya hazır durumda.” şeklinde konuştu.

 

TC Gümüşhane Valiliği

okay memiş yeni devlet hastanesi peyzaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Tortum Gölü Cam Teras Projesi
Tortum Gölü Cam Teras Projesi