Advert

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan

2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim yılı töreninde konuştu

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan
Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, 2017 – 2018 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması nedeniyle düzenlenen törende bir konuşma yaptı
 
Gümüşhane Valisi Okay Memiş’in de yer aldığı törende Doğan, yeni eğitim ve öğretim yılına ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaştı
 
Konuşmasına, ‘Yeni eğitim öğretim yılında yeni umutlar, yeni heyecanlarla yine azimli, yine güçlü bir başlangıç yapıyor olmanın mutluluğunu yaşarken’ sözleriyle başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Doğan,  ‘Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kanlarıyla ülkemizi vatan yapan şehitlerimizi, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde canları pahasına mücadele eden şehitlerimizi ve Necmettin Yılmaz öğretmenimizin şahsında olmak üzere tüm eğitim şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Tüm Gazilerimize acil şifalar temennisiyle sağlık ve huzurlu bir yaşam diliyorum.’ Dedi.
 
Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdür Doğan, şunları söyledi:
 
“İLİM MÜ’MİNİN KAYBOLMUŞ MALIDIR, NEREDE BULURSANIZ ALINIZ.”
 
‘Bugün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştirdiğimiz, anne ve aile kucağından sonra en sıcak yuva olan okullarımızda yeni eğitim öğretim yılının başladığı, öğrencilerimizin arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle uzun bir tatilden sonra yeniden kavuştukları mutlu ve sevinçli bir gündür. Bugün “İlim Mü’minin kaybolmuş malıdır, nerede bulursanız alınız.” düsturuna dayanmış milletimizin kutlu günlerinden biridir.’ 
 
“HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR.”
 
‘Bugün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.” diyerek geleceğimize ufuk açan Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kara tahta önünde öncü öğretmenliğini hatırladığımız gündür.’ 
 
 
GÜMÜŞHANEDEKİ ÖĞRETİM KURUMLARI
 
‘İlimizde 9 okul öncesi, 60 ilkokul, 40 ortaokul, 21 imam hatip ortaokulu, 29 ortaöğretim, 3 özel eğitim uygulama ve mesleki eğitim merkezi ve 14 diğer eğitim kurumu olmak üzere toplam 176 okul ve kurum bulunmaktadır. Ayrıca 14 resmi ve 24 özel öğretim kurumu Müdürlüğümüze bağlı olarak faaliyet göstermektedir. ‘
 
 
 
OKUL ÖNCESİ EĞİTİM
 
‘İlimizde Okulöncesinde 1411, İlkokulda 5997, ortaokulda 6203 öğrenci olmak üzere temel eğitimde 13.611 öğrenci; liselerde (genel lise+meslek liseleri+imam hatip liseleri )6163 öğrenci olmak üzere toplam 19.774 öğrenci öğrenim görmektedir.’
 
 
EĞİTİM SAVAŞÇILARI
 
‘1778 öğretmenimiz, 310 yöneticimiz, 365 diğer personellerimizle beraber toplam 2453 eğitim çalışanımız eğitim süreçlerine katkı sağlamaktadır. 
İl genelinde okullarımız bünyesindeki pansiyonlarda toplam 2.236 (kız+erkek) öğrencimiz kalmaktadır.’
 
 
TAŞIMALI EĞİTİM
2017-2018 eğitim-öğretim yılında taşımalı eğitim kapsamında;
 
TEMEL EĞİTİMDE
 Merkezde 332 öğrenci 8 taşıma merkezine,
 Kelkitte 693 öğrenci 27 taşıma merkezine,
 Kösede 169 öğrenci 6 taşıma merkezine,
 Kürtünde 574 öğrenci 17 taşıma merkezine,
 Şiranda 314 öğrenci 8 taşıma merkezine,
 Torulda 222 öğrenci 10 taşıma merkezine olmak üzere temel eğitimde toplam 2304 öğrenci 76 taşıma merkezine taşınmaktadır.
 
ORTAÖĞRETİMDE
Merkezde 170 öğrenci 13 taşıma merkezine
Torulda 12 öğrenci 1 taşıma merkezine olmak üzere ortaöğretimde toplam 182 öğrenci 14 taşıma merkezine taşınmaktadır.
 
2017-2018 eğitim- öğretim yılında hizmete girecek olan eğitim yatırımlarımız şu şekildedir:
 Torul Namık Kemal İlkokulu 8 derslik (Yatırım Bedeli yaklaşık 
 1 milyon 800 bin TL)
 İller Bankası Kelkit Abdülhamid Han Anadolu İmam Hatip Lisesi 200 kapasiteli Kız Yurdu
 Merkez İmam Hatip Ortaokulu 16 Derslik (MEB ve TOBB işbirliği ile yapılmaktadır.)
 
2017-2018 yılında devam eden eğitim- öğretim yatırımlarımız
Merkez Halk Eğitim Merkezi 24 derslik 
Merkez 15 Şubat Anaokulu 5 derslik 
Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknik Eğitim Pansiyonu 200 kişilik 
Şiran Fen Lisesi 16 derslik, 200 kişilik pansiyon ve spor salonu 
Öz Kürtün spor salonu 
Gümüşhane Lisesi 24 derslik, 300 kişilik öğrenci pansiyonu ve spor salonu                                      
Kürtün İmam Hatip Lisesi Spor Salonu 
Arzular İlkokulu Ek Bina 8 Derslik
Kelkit İmam Hatip Ortaokulu 16 Derslik
Kürtün Cumhuriyet İlkokulu Ek Bina 12 Derslik
Bu eğitim yatırımlarının toplam tutarı 83 milyon 945 bin TL dir.
2017-2018 eğitim-öğretim yılına hazırlık kapsamında 57 okulumuzda küçük ve büyük onarım planlamaları yapılmış, ödenekler ayrılmış toplam onarım tutarı 5 milyon 500 bin TL’ dir.
 
 
Okullar sadece akademik açıdan başarılı bireylerin yetiştirildiği kurumlar olarak düşünülemezler. Temel insani değerleri benimsemiş bireyler yetiştirmek de okulun temel misyonu arasındadır. Çağın getirdiği olumsuz durumlar karşısında, okullar öğrencilerine “iyi” tercihler yapabilmek için seçenekler gösterebilmeli ve aynı zamanda bu tercihleri yapabilme stratejilerini sunabilmelidirler. 
Bu itibarla geleceğimizin en büyük teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, bilime inanan, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek, girişimci, küresel düşünüp yerel hareket edebilen tarzda yetiştirebilme sorumluluğu üzerimizdedir. Yapacağınız çalışmalar Gümüşhaneli öğrencilerin geleceğini şekillendirecek ve bu anlamda hayati öneme sahiptir.
 
 
ANNE BABALARA SESLENDİ
 
Bize emanet ettiğiniz çocuklarınızı, annesine, babasına, vatanına ve milletine hayırlı evlatlar olmaları bilinciyle ileri teknoloji modern eğitim ve öğretim metotlarıyla yetiştirmek boynumuzun borcudur. Gözünüz arkada kalmasın. Eğitim öğretim çalışmalarını fedakâr öğretmenlerimizle ve yöneticilerimizle en iyi şekilde yürüteceğimize inancımız tamdır.
 
 
ÖĞRENCİLERİ UNUTMADI 
Herşeyin en güzeline layık olan ve geleceğimizin teminatı olan en değerli varlıklarımız sizlersiniz. Geleceğimizi şekillendiren ve belirleyen eğitim süreçlerinde yapılan tüm çalışmalar, bizler için milli bir sorumluluktur. Bu sorumlulukla sizlerin mutlu sağlıklı ve huzurlu eğitim almanız için çalışmaktayız. 
Milli Eğitim Camiası olarak; Bu çalışmalara çok büyük destekleri olan Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, Sayın Belediye Başkanımıza, Resmi kurum ve kuruluşlarımıza ve sivil toplum örgütlerimize teşekkür ederim.
Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının öğrencilerimize, onların fedakâr ailelerine, eğitim öğretim yılı boyunca büyük fedakârlıklarla görev yapacak öğretmenlerimize ve bütün Milli Eğitim Camiasına hayırlı olmasını temenni eder saygılar sunarım.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...