Advert

Bir kere de siz gelin

Gümüşhaneli işadamlarına çağrı

Bir kere de siz gelin

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Lütfü Kılıç, işadamlarının Gümüşhane’ye yatırım konusunda daha istekli ve fedakâr olması gerektiğini söyledi.

Uzun ve sıcak geçen yaz mevsimi nedeniyle Gümüşhane’nin istediği gurbetçiyi merkeze çekemediğini belirten Kılıç, bu durumun müşteri bekleyen esnafı etkilediğini söyledi.

 

HAVALAR SICAK GEÇİNCE

Kılıç, şunları söyledi:

‘Ben Yörex Fuarı için Antalya’ya gittim, Antalya’daki hemşerilerimiz Gümüşhane buradan daha sıcakmış doğru mu? diye sordular bizde doğru dedik. Tabi yaz tatili başlangıcından bugüne kadar böyle bir hava durumu kendisini gösterdi. Havalar sıcak geçince belki olur mu öyle şey diyeceklerdir ama oldu vatandaş köyünden, mahallesinden Gümüşhane’ye inmedi, alışveriş yapmadı yaylalara  dağlara çıkma zorunluluğu hissetti, hal böyle olunca Gümüşhaneli esnaf beklediği müşteri potansiyelini ve de hareketliliğini yakalayamadı, daha doğrusu her zaman gurbetten Gümüşhane’ye görülen gurbetçi sirkülasyonu bu sene daha az oldu’ dedi.

 

İŞADAMLARINA ÇAĞRI

Kılıç, Gümüşhane ekonomisinin gelişmesi ileriye gitmesi adına gurbetteki iş dünyasına da çağrıda bulundu. Genel Sekreter Kılıç, bu çağrısını, ‘Bir kerede siz gelin diyerek’ ifade etti.

İşadamlarının taşın altına ellerini koyma noktasında biraz daha istekli olması gerektiğini savunan Kılıç, ‘Gümüşhane’de olmayacak bir yatırımı ya da istihdamı zaten gelin buyrun yapın demiyoruz ki, Allah aşkına bu şehirde yapılacak para kazandıracak hiçbir şey yok mu diye de sormak geliyor içimizden? İşadamı hangi sektörde yapacağı işe göre bir hamle düşünüyorsa biz yardımcı olacağız diyoruz, örneğin madenler neden geçmişte olduğu gibi yeniden dizayn edilerek iş dünyasına yeni bir yatırım olarak girmesin, yeni istihdam kapısı açmasın’ dedi

Kılıç, ayrıca hükümet tarafından açıklanan cazibe merkezi teşvik programının şu ana kadar istedikleri oranda bir göstergesinin hissedilmediğini sözlerine ekledi.

 

lütfü kılıç gtso işadamı gümüşhane
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...