Advert

Böyle bakanlık olur mu?

Abdüllatif Şener'den TEOG yorumu

Böyle bakanlık olur mu?
Çok sık konu başlığı değişen Türkiye’de şimdide Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘TEOG’u istemiyorum’ sözleri tartışılıyor. Nitekim MEB İsmet Yılmaz TEOG’un yapılmayacağını açıklamasının ardından dikkatler bu yöne çevrildi.
Devlet Eski Bakanı, AK Parti kurucularından Prof. Dr. Abdüllatif Şener, TEOG’un yürürlükten kaldırılması kararını yorumladı…
 
Şener, şunları söyledi:
‘Bu üslup zaman zaman yukarıdan aşağıya aynı şekilde gelişiyor. Zaman zaman cumhurbaşkanını da aynı üslupla izliyorum. Zaman zaman Başbakanı da aynı üslupla izliyorum. Adalet Bakanı özellikle benzer üslupla konuşuyor. En olmaz şeyi söylüyor, en iyi gerekçeyi sıralıyor. En kötü şeyi yapıyor, en harika gerekçeyi söylüyor. Kardeşim o yaptığı işin gerekçesi o olamaz. Yanlış söylüyorsun yanlış bi şey yapıyorsan gerekçeyi ona göre söyle; tam tersini ne diye konuşuyorsun?’ dedi.
 
Laik eğitim sisteminin ortadan kaldırıldığına dönük bir soruya da yanıt veren Şener;
‘Şimdi burda da ya biri yalan, ya da yanlış diyebilirim artık ilk iklas edilirken söylüyorlardı ya da kaldırılırken yalan söylüyorlar. Bir karar versinler hangisi yalan? Zıt iki işlemin gerekçesi aynı olamaz. Bunda yanlışlık var!
 
Laik bilimle zaten ilgileri yok. Biliyorsunuz MEB en fazla personeli olan bakanlıklardan biri. Bir milyona yakın personeli var aynı zamanda Türkiye’de eğitim uzmanı var on binlerce eğitim uzmanı hem bakanlık nezdinde bakanlık dışında bunların içerisine YÖK’nı da dahil edecek olursak MEB’e bağlantısı nedeniyle ülkede en geniş kadro eğitim uzmanlarıyla bağlantılıdır. Ama alınan kararlar yapılan düzenlemelerin hiç biri bilimsel çalışmaların arkasından gelmiyor, birinin kafasına bir şey takılıyor, onun üzerinden icraat yapılıyor. Nitekim burda da gerekçe nedir? Sayın Cumhurbaşkanının Sayın Cumhurbaşkanı da demeyelim Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Bakanı sayın Erdoğan öyle bilimsel detaylı teknik çalışmalar yapıp karar veren biri olmadığını biliyorum ayaküstü bir konuya rastlar pratikte aksayan bir şey olursa kendisi açısından aksadığını hissettiği bir şey olursa o tam yanlışta algılamış olabileceği bir şey olduğu halde hemen karara bağlar şimdi sayın Cumhurbaşkanı hiç bir araştırma yapmadan daha doğrusu Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı diyelim hiçbir araştırma yapmadan TEOG kaldırılacak diyor ve MEB’ı da Türkiye’nin en fazla eğitim uzmanının bulunduğu bakanlığın başındaki sayın MEB’ı da, hiçbir uzmana sormadan bakanlık bünyesinde hiçbir araştırma, tartışma, çalışma yaptırmadan hemen peşinden la diyor böyle bakanlık olur mu kardeşim’ dedi.
TOEG abdüllatif şener MEB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...