Advert

Kaymakamlık yaptığı ilçeyi Vali olarak ziyaret edecek

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Kaymakamlık görevini yaptığı Genç ilçesini ziyaret edecek

Kaymakamlık yaptığı ilçeyi Vali olarak ziyaret edecek

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Kaymakamlık görevini yaptığı Genç ilçesini ziyaret edecek.

1997-99 Yılları arasında Genç ilçesinde Kaymakamlık yapan Gümüşhane Valisi Okay Memiş, İçişleri Bakanlığı himayesinde Gümüşhane ile Bingöl illeri arasında gerçekleştirilen ‘Kardeşlik Köprüsü Projesi’ kapsamında 20 Eylül’de Genç ilçesine gelecek.

Genç ilçesinde görev aldığı yıllarda ilçe halkının gönlünde taht kuran ve ilçe halkı tarafından efsane kaymakam olarak nitelendirilen Gümüşhane Valisi Okay Memiş, yaklaşık 20 yıl aradan sonra Genç’e gelecek.

İçişleri Bakanlığı himayesinde Gümüşhane ile Bingöl illeri arasında gerçekleştirilen kardeş il projesi kapsamında 15-18 Ağustos tarihlerinde Bingöl merkezi ile ilçelerinden giden kalabalık heyet, 3 gün boyunca Gümüşhane’nin tarihi ve doğal yerlerini gezmiş ve Gümüşhane ilinde en iyi şekilde ağırlanarak misafir edilmişti.

“GÜMÜŞHANELİ KARDEŞLERİMİZİ BAĞRIMIZA BASACAĞIZ”

Gümüşhane’nin Bingöl ile ‘Kardeşlik Köprüsü Projesi’ kapsamında kardeş il olduklarını ve proje kapsamında gittikleri Gümüşhane ilinde çok iyi ağırlandıklarını ifade eden Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, yine proje kapsamında 19 - 21 Eylül tarihlerinde Bingöl’e gelecek olan Gümüşhane ekibini en iyi şekilde ağırlayacaklarını söyledi. Başkan Topraktan: “1997-99 Yılları arasında Genç ilçesinde görev yapan eski Kaymakamımız Sayın Okay Memiş beyin girişimleri ile İçişleri Bakanlığı himayelerinde Gümüşhane ile Bingöl kardeş şehir oldu. Proje kapsamında gittiğimiz Gümüşhane’de Okay Memiş Valimizin ev sahipliğinde çok iyi bir şekilde ağırlandık. Sayın valimiz Gümüşhane’de Gümüşhaneli ve Bingöllü katılımcılara her fırsatta Genç’i, Gençlileri anlattı. İlçemizdeki anılarını aktarıp, Genç’e gelecek olmanın heyecanını yaşadığını ifade etti. Buda bizleri ziyadesiyle memnun edip onure etti. 19-21 Eylül tarihleri arasında Bingöl’e gelecek olan Gümüşhane heyeti, yine ziyaret kapsamında Sayın Vali Okay Memiş öncülüğünde ilçemize bir ziyaret gerçekleştirecek. Gerçekleşecek ziyarette tüm Gümüşhaneli kardeşlerimizi bağrımıza basıp onları ilçemizde en iyi şekilde ağırlamanın gayreti içerisinde olacağız. Gençli vatandaşlarımızın da aynı şekilde Gümüşhaneli kardeşlerimizi bağırlarına basacaklarına inanıyorum” dedi.

(Kaynak: Gencinsesi)

okay memiş genç ilçesi ziyaret m. hadi topraktan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...