Advert

'Bingöl-Gümüşhane Buluşması'

Gümüşhane'den bir heyet Bingöl'e geldi

'Bingöl-Gümüşhane Buluşması'

İçişleri Bakanlığı himayesinde yürütülen 'Kardeş Şehirler Projesi' kapsamında Gümüşhane'den bir heyet Bingöl'e geldi

 

İçişleri Bakanlığı himayesinde yürütülen "Kardeş Şehirler Projesi" kapsamında "Bingöl-Gümüşhane Buluşması" programı düzenlendi.

Program kapsamında aralarında sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin ve il protokolünün bazı üyelerinin de yer aldığı Gümüşhane heyeti, Bingöl' e geldi.

Hacı Hıdır Cami önünde bir araya gelen Bingöl ve Gümüşhane heyetleri,  ilk olarak toplu bir şekilde kent merkezinde Genç Caddesine kadar bir yürüyüş yaptı.

Yürüyüşe Bingöl Valisi Ali Mantı'nın yansıra, Bingöl ve Gümüşhane'den  aralarında sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin ve il protokolünün bazı üyelerinin de yer aldığı iki tarafın da heyetlerinden oluşan çok sayı kişi katıldı.

Yürüyüş, Genç Caddesi üzerinde bulunan bir BANKA şubesinin önünde son buldu. Burada katılımcılara yönelik konuşan Vali Mantı, Gümüşhanelileri Bingöl'de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

"Farklılık bizim inancımızda da kültürümüzde de zenginlik olarak algılanmıştır"

Vali Mantı, "İçişleri Bakanlığımızın başlatmış olduğu 'Kardeş İller Projesi'nin ülkemizde, özelikle bu bölgemizde faydalı olacağına inanıyorum. Zaten bunun emarelerini en güzel şekilde görüyoruz.  Her temas iz bırakır. Bu güzel ülkemiz dünyanın en güzel toprağı, Anadolu kucağı. Anadolu coğrafyası inşallah kadimden beri sulhun, barışın, sükûn ve kardeşliğin, birlik ve beraberliğin yurdudur. Bu birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz inşallah ilelebet devam eder. Bütün bölgelerimiz, tüm insanlarımız, farklılıklarımız da bir zenginliktir. Farklılık bizim inancımızda da kültürümüzde de zenginlik olarak algılanmıştır. Bizim asla ayrılmaya, bölünmeye birbirimize yan bakmaya zamanımız da yok haddimiz de yok. Biz tüm mazlumlara dün olduğu gibi bugün de kucak açmış, sahip çıkıyoruz. Bu millet adaletli, mazlum ve doğru bir millettir. Rabbim bizlere yardımcı olsun. Allah birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi tüm dünyada ve Türkiye'de bozmasın.  Özelikle Bingöl- Gümüşhane kardeşliğimizin de devam etmesini ve en güzel yerlere gelmesini Allah'tan niyaz ediyorum." diye konuştu.

Programda, Ben Anadolu'yum şiirinin yazarı Hacı Gürhan, şiirini seslendirdi.

"Kardeş Şehirler Projesi" kapsamında Bingöl -Gümüşhane buluşması" etkinliği iki gün boyunca çeşitli ziyaret ve programlarla devam edecek. (Nihat Kanat- İLKHA).

'Bingöl-Gümüşhane Buluşması'
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...