Advert

Özge Çamcı: "Atatürkçü ve Laik Eğitimden Taviz Vermeyeceğiz"

LABEP toplantıları başlıyor

Özge Çamcı:

2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim Yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başladı. 
ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi Başkanı Özge Çamcı eğitim sistemindeki sorunlara dikkat çekerek yeni ders yılında tüm öğrencilere başarılar diledi. 

Özge Çamcı şunları söyledi: 


"Yeni bir eğitim ve öğretim yılına yine çözülememiş, bunun ötesinde daha da karmaşık hale getirilip yap - boz tahtasına çevrilmiş sorunlar yumağı şeklinde bir eğitim sistemiyle giriyoruz. Son 15 yılda birçok milli eğitim bakanı değişti. Her yeni gelen bakan, çözüm üretme adıyla yepyeni sorunlar yumağını ortaya koydu. Bu seneki eğitim sistemi ise, önce müfredatta Atatürk İlke ve Devrimlerine verilen yeri azalttı,  aile içinde kadının rolünü dile getirirken çağdaşlıkla bağdaşmayan bir takım yeni yorumları müfredata koydu. "Cihat" gibi şeri bir takım ifadelere yer vererek, Türkiye'nin geleceğinde söz sahibi olacak çocuklarımızı tüm uygar dünyanın kabul ettiği bilimsel ve laik sistemden daha da uzaklaştırdı. En son olarak ise, daha önceleri büyük bir eğitim reformu yapmış algısı yaratırcasına getirdikleri TEOG sınav sisteminin kaldırıldığı açıklandı. Bu tür sınav sistemlerinin aslında tümüne karşı olan bizler, son dakikada plansız ve programsız alınan kararlara da, yerine neyin konacağı konusunda halkımız yeterince aydınlatılmadan ve aileler kaygı içinde bırakılarak yapılan oldubittilere de sonuna kadar karşıyız. Türk Ulusal Eğitim Sisteminin iktidarı, muhalefeti, sivil toplum kuruluşları ve konularında uzmanlığı herkesçe takdir edilmiş kişilerce yeni baştan ve bir daha değiştirilmemek üzere, çağdaş ve bilimsel eğitim ekseninde, Atatürk İlke ve Devrimleri çerçevesinde düzenlenmesi, ülkemizin çağdaş dünyada hak ettiği saygın konuma kavuşabilmesi için olmazsa olmaz koşuldur. ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi olarak, yönetim kurulumuz, üyelerimiz, gönüllülerimiz, çağdaş gençlik birimimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle bu doğrultuda yapılacak çalışmalara tüm gücümüzle katkı sağlayacağımızı, aksi doğrultuda dayatılan çağdaşlıktan uzak uygulamaların da her platformda sonuna kadar karşısında duracağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz."   Bununla birlikte ÇYDD Genel Merkezi ve Şubeleri de çok önemli çalışmalarda aktif rol üstleniyor.

 

LABEP toplantıları başlıyor

 

Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu (LABEP) “Eğitim ve Gelecek” konulu dizi toplantıları İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlıyor. 23 Eylül 2017’de saat 14.00 - 17.00 arasında gerçekleşecek toplantının açılış konuşmasını ÇYDD Genel Başkanımız ve LABEP Sözcüsü Prof. Dr. Aysel Çelikel yapacak.
 
Her toplantıda farklı bir gazeteci konuğun konuşma yapacağı toplantılardan ilkinin konuğu Mustafa Mutlu olacak.
 
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Kemal Kocabaş’ın yöneteceği panelde Eğitim - İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Cumhuriyet Kadınları Derneği temsilcisi Prof. Dr. Dilek Gözütok, Eğitim - Sen MYK Üyesi ve Eğitim Sekreteri Özgür Bozdoğan konuşacak.

özge çamcı LABEP gaziosmanpaşa çydd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...