Advert

Gümüşhane heyeti Bingöl'de

Kardeşlik köprüsü projesi kapsamında Bingöl'e geldiler

Gümüşhane heyeti Bingöl'de

İçişleri Bakanlığın himayelerinde Gümüşhane ile Bingöl şehirleri arasında kurulan ‘Kardeşlik Köprüsü Projesi’ kapsamında, Gümüşhane Valisi Okay Memiş’in başkanlığında Belediye Başkanı Ercan Çimen, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün, Özkürtün Belediye Başkanı Aynur Zorlu Kaya, kurum müdürleri, İl Genel Meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sendika temsilcileri, basın mensupları ve kanaat önderlerinden oluşan Gümüşhane heyeti Bingöl’e geldi.

Ziyaret kapsamında Ilıcalar Beldesi’nde akşam yemeği düzenlendi. Programda Ilıcalar Belediye Başkanı Mehmet Akif Günerigök, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve Gümüşhane Belediye başkanı Ercan Çimen birer selamlama konuşması yaptı
Gümüşhaneliler olarak kardeş şehir Bingöl’de bulunmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Vali Okay Memiş “Yaklaşık bir ay önce Bingöllü hemşerilerimizi ağırlama fırsatını yakaladık. Kısa süre içinde Gümüşhane’nin kültürünü, doğal güzelliklerini gelen Bingöllü hemşerilerimizle beraber gezdik, ziyaret ettik. Şimdi de bizler Bingöl’deyiz. 20 yıl önce Bingöl’ün Genç ilçesinde iki yıl görev yaptım. Bana göre Genç ilçesi sadece Doğu Anadolu’nun değil, Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biridir. Murat Nehri’ne sırtını dayamış insanıyla, doğasıyla güzel bir ilçedir ama terör nedeniyle insanları mağduriyet yaşamıştır. Bütün makamlar gelip geçicidir, önemli olan insanlara olduğunca eşit ve adil bir şekilde hizmet etmektir. Gerçek manada insanlara hizmet etmek kamu görevlisinin en önemli vazifesidir. Güç, çıkar ve şer odaklarına değil, gerçek manada mağdur kim ise onların valisi olmaya çalışıyoruz.’ dedi.

Bingöl Valisi Ali Mantı ise; Bingöl’de bulunan Gümüşhane heyetini ağırlamaktan memnun olduklarını belirterek, “Millet olarak inanan ve birbirini seven; değerlerine, vatanına bağlı bir ülkeyiz. Tarihin biçtiği misyonu yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Dünyadaki mağdur ve mazlumların yegâne sığınağı Anadolu’dur. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bu ülkeye hizmet eden bütün vatandaşlarımıza, kimin emeği varsa herkese teşekkür ediyoruz. Bu ülkeyi evlatlarımıza doğru bir şekilde bırakmak gibi bir mükellefiyetimiz var.  Bu sorumluğu bugün biz taşıyoruz yarın bunu evlatlarımız taşıyacak. Namuslu ve şerefli bir şekilde, kurallarına uygun bir şekilde bu sorumluluğu devir etmemiz lazım.” dedi.

 

TC Gümüşhane Valiliği

kardeşlik köprüsü projesi vali okay memiş bingöl gümüşhasne ali mantı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...