Advert

Ah İstanbul İstanbul olalı...

Kadir Topbaş istifa etti

Ah İstanbul İstanbul olalı...

İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasının yankıları sürüyor. 
İBB’nin Meclis Üyesi CHP’li Ertuğrul Gülsever, ‘İstanbul’un yönetilemediğini, ne kadar kanunsuz hukuksuz iş varsa yapıldığını, İstanbul’un AKP’den kurtulması için inanılmaz bir şekilde mücadele verdiğimizi gördük, gösterdik, ilk adımını attık, başardık, şimdi sıra CHP’yi İstanbul’da belediye yönetimi ile buluşturmaya yeniden İstanbullularla buluşturmaya geldi’ dedi.

179 AK Parti’li, 129 CHP’li, 2 MHP’li ve 1 bağımsız üyeden oluşan İBB Meclisinde CHP olarak tüm uyarılara yapmalarına rağmen AKP’nin bildiğini okuduğunu söyleyen Gülsever, ‘Biz CHP olarak yılmadık, mücadele ettik. Doktor mimar Kadir Topbaş son önüne gelen beş imar dosyasını geri göndermekle aslında bir şeyi de itiraf etti, haksız ve hukuksuz bugüne kadar talan edilen İstanbul’u bize anlattı. İşte bu ne olursa olsun CHP’nin de karşı mücadele verdiği AK Partililerin sayısal çoğunluğa dayanarak yaptığı hukuksuz kanunsuz tüm uygulamalara karşıt mücadelesidir; bir ilki başarmışızdır’ dedi.

AK Parti cephesindeki kargaşanın, birbiriyle kavga eden tartışmaların içyüzünün kendilerini ilgilendirmediğini kaydeden Gülsever, ‘Yapmayın etmeyin dedik ama dinletemedik, bunlar şimdi geride kaldı, şimdi CHP’yi önce yerel yönetimde sonrada ülkede iktidar yapmanın zamanı gelmiştir. İstanbul bu işareti vermiştir ’dedi.

ertuğrul gülsever chp istanbul kadir topbaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...