Advert

Gümüşhane’nin derdi teleferik olamaz

Yerel yönetime ilk eleştiriler...

Gümüşhane’nin derdi teleferik olamaz

İşadamı Tamer Ünsal, ‘Bir şehrin kalkınması, gelişmesi, daha yaşanabilir olması için birinci, ikinci, üçüncü diyerek planlamalar yapılır ve ona göre plan, proje önemine göre uygulanır bana göre teleferik Gümüşhane’nin birinci önceliği olmamalıdır,’ dedi

İş yaşamını yaklaşık 3 yıldır Gümüşhane’de sürdüren Tamer Ünsal, teleferik tartışmasına katılarak, yerel yönetime uyarılarda bulundu. Ünsal, Gümüşhane şehrinin yerel anlamda çözümlenmeyi bekleyen sorunları olduğunu otopark, trafik, içme suyu gibi belli başlı sorunların çözümlenmesi noktasında geç kalındığı düşüncesini taşıdığını söyledi.

Ünsal, ‘Gümüşhane Belediye Başkanlığımızın elinde maalesef büyükşehirlerdeki gibi öyle çok kapsamlı bir imkân yok. Bir teleferik dikilecek bunun ayağı Atatürk Parkına denk geliyor, vatandaşta haklı olarak o teleferik neden Atatürk Parkı içerisinde yapılıyor diye soruyor, oysa bu konunun tartışma konusu olacağı bana göre bilinmeliydi, sözkonusu kesilecek ağaç olunca bende şahsen o konuda çekincelerimi ifade etmek isterim’ dedi.

 

Gümüşhane'nin öncelikli olarak çözümlenmesi gereken sorunlara kafa yorması gerektiğinin altını çizen Ünsal, ‘Bugüne kadar neler yapılmış, ya da yapılamamış bunu tartışmamız gerekir. Hangi konular çözülmüş, hangi konuda geri planda kalınmış; bu konular masada olmalıdır. İçme suyu konusunda örneğin yapım süreci baraj inşası olarak 3 yıl sürecek deniliyor e, burası Gümüşhane şartlar belli acaba o süre içerisinde bitirilecek mi? mesela otopark, trafik, sorunu yeterince çözüldü mü? Tamam, bu sorun ortadan kalktı diyebilir miyiz’ diye konuştu.

Ünsal, Gümüşhane için doğru olan ne ise vatandaş olarak dillendirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

tamer ünsal teleferik içme suyu atatürk parkı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Lokman Eren     2017-09-25 Dediklerinize katılıyorum. Ama ; bu aşamaya gelmiş teleferik projesini sizin gibi bir iş adamının yapılmasına karşı geleceğini zannetmiyorum. İnanın ki ... Belki 1. Yada 2. Önceligimizin peşine gelen bir projedir. Bunu devamlı Gümüşhane de kalırsan anlayacak ve projenin destekçisi olacağına inanıyorum. Saygılar.
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...