Advert

Eğitim ve Gelecek

Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu

Eğitim ve Gelecek

Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu (LABEP)'nun düzenlediği 'Eğitim ve Gelecek' konulu panellerin birincisi Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
Açılış konuşmasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı ve LABEP Sözcüsü Prof. Dr. Aysel Çelikel’in yaptığı programa, gazeteci yazar Mustafa Mutlu konuk konuşmacı olarak katıldı.
Panelin yöneticisi Yeni Kuşak Köy Enstitütülüler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Kemal Kocabaş’tı. Panelde Eğitim - İş İstanbul 2 No’lu Şubesinin eski Başkanı Abidin Müslüm Baysal, Cumhuriyet Kadınları Derneği temsilcisi Prof. Dr. Dilek Gözütok, Eğitim – Sen MYK Üyesi ve Eğitim Sekreteri Özgür Bozdoğan konuştu.
Panelde, eğitim sistemindeki yanlışlar tartışıldı. Yeni öğretim programı (müfredat) ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın tarikatlarla işbirliği ele alındı. Yeni eğitim-öğretim yılında çocukları bekleyen tehlikeler konusunda anne ve babalara uyarılar yapıldı.
Konuşmaların ardından ise ‘çözüm önerileri’nin konuşulduğu bir forum gerçekleştirildi.
Paneller Türkiye'nin çeşitli illerinde de yapılacak ve eğitim sistemindeki tehlikeler anlatılmaya devam edilecek. LABEP, ikinci toplantısını 30 Eylül'de Bursa'da, 7 Ekim’de İzmir’de, 14 Ekim’de Ankara’da, 21 Ekim’de Eskişehir’de ve 11 Kasım’da Adana’da halkla buluşacak.

 

Fotoğraflar: Nasuh Bektaş

çydd labep mustafa mutlu prof. dr. aysel çelikel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...