Advert

17 tesis 182 milyon TL'lik dev yatırım

“Gümüş şehri barajlarla donatılıyor”

17 tesis 182 milyon TL'lik dev yatırım

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Gümüşhane’de “Gümüş şehri barajlarla donatılıyor” sloganıyla yaptırılan ₺182 milyon değerindeki 17 tesisin temel atma merasimi, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun teşrifleriyle gerçekleştirildi.

Gümüşhane Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş, Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Belediye Başkanı Ercan Çimen, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, AK Parti İl Başkan Vekili Adil Bayraktar, MHP İl Başkanı Nadim Aydın, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gaziler anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, Belediye Başkanı Ercan Çimen, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş’ın selamlama konuşması yaptı.


‘Gümüşhane son 15 yılda Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan ve hükümetlerimizin yakın ilgileri ve güçlü destekleriyle adeta kabuğunu değiştirmekte olduğunu dile getiren Vali Okay Memiş, “Ulaşım, tarım, hayvancılık, turizm, eğitim, sağlık, spor ve altyapı alanlarında son 14 yılda yaklaşık 7 milyar TL maliyetle gerçekleşen yatırımlar sayesinde ilimiz gelecek vaat etmektedir. Adeta tüneller şehriyiz, barajlar şehriyiz. Geçtiğimiz aylarda Sayın Başbakanımızın da teşrifleriyle temelini attığımız, yaklaşık 1 milyar TL bedelli 14,5 kilometrelik çift tüp yeni Zigana Tüneli’ne ek olarak bugün de yaklaşık maliyeti 182 milyon TL olan 17 tesisin temelini atıyoruz. Hemşerilerimizin refah düzeyinin ve yaşam konforunun artmasına vesile olacak olan tüm bu yatırımlarımızın tamamlanmasıyla birlikte Gümüşhane’miz, ülkemizin 2023 vizyonuna önemli katkılar sağlamaya devam edecektir.” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ‘Gümüşhane’de 10 gün tabiat parklarında kalan 10 yıl gençleşir” değerlendirmesi yaparak bölgedeki tabiat turizmine dikkat çekti ve Gümüşhane’nin Türkiye’de nüfus başına en fazla yatırım alan il olduğunu söyledi.

Türkiye’de özellikle son 15 yılda yatırımların hızla arttığını kaydeden Bakan Eroğlu, “Bu millet büyük bir millet. Son 15 yılda sadece Bakanlık olarak 6 bin 500’den fazla tesisi biz yaptık. Şevk ve heyecanla Türkiye’ye hizmet etmek için çalışıyoruz. Bizim de kızıl elmamız bu.” dedi.

Konuşmasında, Türkiye’nin yükselişinden rahatsız olan ülkeler olduğuna dikkat çeken Eroğlu, Kuzey Irak’taki gayri meşru referanduma değinerek, “Kuzey Irak’ta bu adam kalkmış referandum yapmak istiyor. Acaba oradaki Kürt kardeşlerimizin, Arapların, Türkmenlerin lehine mi? Hayır. Orada İsrail bayrağı sallanıyor. İsrail projesinin bir parçası. Ona hizmet ediyor. Biz bunun için karşı çıkıyoruz. Bu bakımdan bizim her zamankinden güçlü olmamız lazım. Bu coğrafyada gözü olan çok devlet var. Bu coğrafyada ayakta kalmanın yegâne yolu güçlü olmaktan geçiyor. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daha da pekiştirmekten geçiyor. Türkiye’nin yıldızı parlak. Ülkemizde oynanan oyunları bu millet bozuyor.” şeklinde konuştu.

Törende daha sonra, tamamlandığında Gümüşhane’nin 50 yıllık içme suyu sorununu çözecek olan Bahçecik Barajı şantiyesine video konferans yöntemiyle bağlanılıp, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz’la görüşülerek, içme suyu barajının temel atma töreni gerçekleştirildi.

Ardından, protokol üyeleriyle birlikte butona basarak 17 tesisin toplu temel atmasını gerçekleştiren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, daha sonra orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikalarını dağıttı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu programın ardından vatandaşlarımıza 3000 adet fidanını dağıttıktan sonra, Gümüşhane Belediyesi tarafından yenilenerek hizmete sunulan Sema Doğan Parkı'nda incelemede bulundu.

 

TC Gümüşhane Valiliği

prof. dr. veysel eroğlu okay memiş 17 tesis 182 milyon tl yatırımm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...