Advert

Kolacı çocuklara süt ve ayran içirmeye geliyoruz

İşadamı Tanguroğlu ve Akçay 'akıllı inek' projesi ile bir dönemi başlattı

Kolacı çocuklara süt ve ayran içirmeye geliyoruz

İşadamı Cemil Tanguroğlu, ‘Akıllı İnek’ projesiyle özellikle süt ve süt mamulleri sektöründe yeni bir dönemin kapısını araladı.

Beş yıldır proje üzerinde ortağı İşadamı İsmail Akçay ile birlikte çalışan Tanguroğlu, günümüz çocuklarına bu içecekleri yeniden sevdirecek. İsmail Akçay projeyi okullara yaymayı düşündüklerini söyledi.

Tanguroğlu, proje ile ilgili olarak bilgiler verirken, ‘Beş yıldır bu proje üzerinde çalışıyoruz. Kışın sıcak süt veriyoruz, makine sütü kaynatıp yıkayıp kendi kendini temizliyor. Bu iş, dünyada yok biz patentini aldık buda bizim memleketimize nasip oldu, inşallah yazık da soğuk ayran vereceğiz. Yine ayranı verdikten sonra makine kendini yıkayıp temizliyor. Bütün hijyen kuralları dört dörtlük. Jetonu atarak ineğin memesinden sütü içiyorsun. Sütü organik olmak üzere kazanlarına koyuyorsunuz burada organik olmayan hiçbir şey yoktur. Proje olarak pilot bölgeyi Ankara’yı seçtik.’ Dedi.

İşadamı İsmail Akçay’da, ‘Makineleri biz işletmelere veriyoruz yüzde elli elli olarak çalışıyoruz. Masrafı ve diğer giderleri de göz önünde tutarak. Makine satışımız yok, okullar veya okul kantinleri restoranlar halkın kalabalık olduğu yerlerde makineyi kuruyoruz kontrol sistemi tamamen bizim elimizde, yani bu işin takibi bizde parayla makine satmıyoruz. Bayilik sistemine gelince; şehir bazında bayilik düşünülebilinir ancak Ankara pilot bölgedeki bir takım şeyler sahaya indikten sonra Kasım 15 olarak biz bu tarihi belirledik sahaya inişimizi proje daha da netleşecek’ dedi

Sistemin nasıl çalıştığına ilişkin de bilgiler veren Akçay, ‘şu anki çıkartmış olduğumuz sistem tamamen dijital ekran yazın muzlu ballı çilekli çikolatalı soğuk süt, kışın ballı muzlu çilekli çikolatalı sıcak süt ve ayran vereceğiz yazın 12 boyunca çalışıyor takip sistemi var yani herhangi bir arızayı görebiliyorsunuz şuan yeni çıkarttığımız makineler bunlar.' diye konuştu.

Projeye olan ilginin oldukça fazla olduğunuda belirten Akçay, 'Burada çocukların ve ailelerin çok büyük ilgisi var Çocuğu süt içirmeye özendirici sosyal proje. Amacımız bu projeyi okullara da yaygınlaştırmaktır. Kola çocuklarına süt ve ayran içirmeye geliyoruz. Ne yazık ki çocuklarımızın çoğu kolacı olmuş. Bizde bu proje ile bunu yıkmaya geliyoruz.' ifadelerini kullandı

cemil tangurğlu ismail akçay akıllı inek ankara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...