Advert

Anadolu Aydınlar Ocağının damgasını vurması gerekiyor

Anadolu Aydınlar Ocağı, yeni dönemin ilk toplantısını Üsküdar’da yaptı

Anadolu Aydınlar Ocağının damgasını vurması gerekiyor

Anadolu Aydınlar Ocağı, yeni dönemin ilk toplantısını Üsküdar’da yaptı.

Yeni üyelerinde katıldığı toplantının açılış konuşmasını Başkan Vekili Emekli Öğretmen Albay Hicabi Meral yaptı. Anadolu Aydınlar Ocağı’nın yeni dönem ilk toplantısının gündemini Ankara’da yapılacak olan 46. şura oluşturdu.

Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, yeni dönemde yapılacak çalışmalar ve Ankara’daki şura hakkında üyelere bazı açıklamalarda bulundu.

Öztek, Anadolu Aydınlar Ocağı’nın Ankara’da yapılacak şuraya damgasını vurması gerektiğinin altını çizdi

 

Prof. Öztek, üyelere seslenirken ‘2017 - 2018 döneminin referandumdan sonra hemen hemen ilk toplantısını yapıyoruz. Daha sonraki toplantılarımızı da daha müsait olan yerlerde konferanslarla, kendi konularımıza yönelik, meselelerimizi kendi içimizde, kendi aramızda konuşacak anlatacak salonlarda yapmaya devam edeceğiz.’ dedi

ANADOLU AYDINLAR OCAĞI’NIN DAMGASINI VURMASI GEREKİYOR

Prof. Öztek, 27 Ekim – 29 Ekim arasında Ankara’da yapılacak olan ve Anadolu Aydınlar Ocağı’nın da yer alacağı 46. Şuraya değindi ve şu açıklamalarda bulundu:

‘46. Şura öncesi muhakkak ki Anadolu Aydınlar Ocağı’nın damgasını vurması gerekiyor. Bu damga nasıl vurulacak? Herşeyden önce bizlerden yaşı daha genç olan tabi içerimizde giderek gençleşme var daha kültürlü insanlar var bizim yerimizi almak üzere sıraları dolduruyorlar. Benim istirhamım özellikle o arkadaşlarımdan orada güzel tebliğler hazırlayarak ön plana çıkmasıdır. Burada özellikle belirtmek istiyorum. Bugün sayın genel sekreterimizden rica ettim bir hazırlık yap dedim.’ Dedi.

 

EĞİTİMCİLERE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR

ARAKAN’IN KARNINI DOYURDUK,

KUZEY IRAK’I AÇ BIRAKMAYI KAFAMIZA KOYDUK

Konuşmasında son günlerin en çok tartışılan konu başlığı eğitim konusuna da yer açan Prof. Öztek, ‘Eğitimcilerimize çok iş düşüyor. Bakıyorsunuz bu sene birileri çıkıp diyor ki, eğitimde çağ atladık öteki çıkıp diyor ki, biz eğitimde sınıfta kaldık hangisi doğru? Birisi diyor ki, efendim biz çok büyük işler yaptık, dünyanın şu ekonomisiyiz ama Çankırı’da Kastamonu’da insanlar açlıktan kırılıyor. Şimdi Arakan’ın karnını doyurduk bu arada da Kuzey Irak’ın karnını aç bırakmayı kafamıza koyduk.’ Dedi.

Öztek, şura ile ilgili olarak daha sonra şu bilgilere yer verdi:

‘Konuşacağım konuları ben Ankara Aydınlar Ocağına gönderdim, konu ise bedeli yüzyıldır kanla ödenen petrol; bu konferansı geçtiğimiz günlerde Üsküdar Üniversitesinde vermiştim. İkinci konuşmam ise Türk Kültürü ve Türklerin Dünyası. Program bize geldi özellikle Türk Kültürü ve Türklerin Dünyası konusu ağırlık kazandı. Bu ağırlık çerçevesinde konular netleşti’ dedi.

Prof. Öztek, Anadolu Adınlar Ocağı olarak özellikle eğitim kurumlarında yapmayı planladıkları konu başlıklarını sıralarken, ‘Bu yıl içerisinde okullarda yapacağımız konferansların özellikle hocalarımızın bize yol göstermesiyle nedir? Sigara, alkol uyuşturucu ve spor veya tamamen spora yönelik konferanslarımızı eğer okullarımızda hiç olmazsa 10 okulda 20 okulda verebilirsek bizim için de çok büyük kazanç olacaktır.’ şeklinde duyurdu.

Konuşmasının sonunda Anadolu Aydınlar Ocağı üyelerine bazı uyarılarda da bulunan Prof. Öztek, ‘Birkaç kişinin gayreti ya da çabasıyla bu işlere yetişemiyoruz özellikle ben arkadaşlarımdan bu hafta, bu ay neyi kutluyoruz, bu hafta hangi etkinliği yapacağız, biraz daha ilgilenmelerini istiyorum’ diye konuştu.

Prof. Öztek, ayrıca bu ay içerisinde kaleme aldığı (Bu haritalar savaş sebebi değil mi?, Büyük İsrail) gazetemiz ve İHA tarafından abonelerine duyurulan iki önemli yazısının da büyük ilgi topladığını sözlerine ekledi.

Prof. Öztek’n konuşmasının ardından Başkanveili Hicabi Meral, şuraya ilişkin geniş kapsamlı açıklamalarda bulundu.

prof. dr. ibrahim öztek anadolu aydınlar ocağı 46. şura hicabi meral
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...