Advert

Canpolat: Polemiğe gerek yok

Meclis başkanından tanıdık tavırlar

Canpolat: Polemiğe gerek yok

TBMM’nin yeni yasama yılı başladı. Meclis Başkanı İsmail Kahraman son tüzük değişikliğinden sonra kravat takarak yönettiği meclis oturumunda klasik görüntüler yaşandı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan bir konuşma yaptı. Erdoğan genel kurula girerken muhalefet ayağa kalkmadı. Erdoğan’dan önce açılış konuşmasını yapan Atatürk’ün kurduğu meclisin başkanı Kahraman Atatürk’ü zoraki telaffuz etti, onu da cümlelerinin sonuna sıkıştırdı.
Oturum bitti Erdoğan, Bahçeli ve Genelkurmay Başkanı Akar, Kahraman tarafından odasında birlikte çay içmeye davet edildi hem de CHP Liderini davet etmeden..
Kahraman, bu ayrıntıyı ‘randevusu var’ diyerek geçiştirmeye çalıştıysa da, CHP Liderinden tokat gibi bir yanıt geldi. ‘Yalan söylemek Meclis Başkanına yakışmıyor’!
Sonra meclis başkanı durumu düzeltmeye çalıştıysa da işin gerçeği ortaya çıktı. Meclis başkanı ayrımcılık yapmış sohbete Kemal Kılıçdaroğlu’nu davet etmemişti.
CHP Kelkit İlçe Başkanı Nevzat Canpolat’ta Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın partisi genel başkanına dönük tutumunu çok kısa özetledi:

‘Polemiğe hiç gerek yok. Meclis Başkanının Atatürk karşıtlığı biliniyor. Dersimize iyi çalışacağız seçimi kazanacağız, meclis başkanını oradan o koltuktan indireceğiz, tabi bu yaptıklarının da hesabını soracağız.’ 

nevzat canpolat tbmm başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...