Advert

Kurumsal yapının çöküş biçimi

CHP Milletvekili Böke, Başbakan Yardımcısı Şimşek'in MTV açıklamasını değerlendirdi

Kurumsal yapının çöküş biçimi

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in MYV ile ilgili olarak Fox Tv’de yaptığı açıklamalara haftanın ilk gündem başlığı oldu.
CHP Milletvekili Selin Sayek Böke, Şimşek’in açıklamalarını Halk Tv’ye değerlendirdi. Böke, Başbakan Yardımcısı Şimşek’in açıklamalarını ‘devletin nasıl bir çöküş yaşadığının göstergesi’ olarak gördüklerinin kanıtı olarak öne sürdü.

CHP Milletvekili Böke, şunları söyledi:
‘Bilgi veriliş biçiminden, esasında vahim olan bizim anlamamış olmamızdan öte özellikle bir bakanın kendi uygulama alanında ortaya koyduğu siyaseti anlayamamış olduğunu itiraf etmiş olmasıdır. Bu devletin nasıl bir çöküş yaşadığını, saray rejiminin tek kişinin keyfiyetine tıkanmış bir düzen ortaya koyduğunu çok somut bir şekilde bize yaşatmış oldu bir kez daha. .Geçen haftalarda TEOG sınavıyla ilgili bir değişiklik gündeme getirildiğinde MEB nasıl şaşırdıysa bugünde kendi kontrolünde olması gereken zamla ilgili bilgi veriş biçiminden Mehmet Şimşek’in aynı derecede kafasının karışık ve her şeyin ona sürpriz olduğu ortaya çıktı. Bu bizim daha önce dile getirdiği kurumsal yapının çöküş biçimidir maalesef. Bugün Türkiye’de parlamenter demokrasiden, hukuktan, kurallı işleyen bir ekonomi düzeninden bahsetmek maalesef mümkün değil. Bunun her alanda yansımalarını yaşıyoruz. Mehmet Şimşek’in sabahki rezaleti bana sorarsanız hem içerikte ortaya konan zamlarla ilgili tartışılması gereken bi şey hem bu düzenin nasıl işlediğine dair ortaya koyduğu korkunç tablo açısından çok tartışılması gereken bir şey. Türkiye’nin kurumlarıyla, kurallarıyla bir öngörülebilirlik yaratması gerekirken devletin devlet gibi işlemediği tamamen tek kişinin keyfiyetiyle o isterse zamların değişebildiği, o isterse milyonlarca çocuğu etkilediği sınavların ortadan kaldırılabildiği, o isterse hukukun adaletin yok sayıldığı binlerce insanın işinden edilebildiği müthiş keyfiyete dayalı ve dolayısıyla milyonlarca vatandaş için yoksulluk, yolsuzluk büyük bir bilinmezlik ortaya çıkardığı bir sisteme geçtik tam da Mehmet Şimşek’in sabahki programda çok şaşırdığı gibi bir şey’ dedi.

 

mehmet şimşek mtv selin sayek böke fox tv
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...