Advert

Feyzioğlu Londra'da

Hhukukçulara seslendi

Feyzioğlu Londra'da

TBB Başkanı Feyzioğlu Londra'da hukukçulara seslendi
"Demokrasi ve özgürlükler eninde sonunda galip gelecek"

Londra'da gerçekleştirilen İngiltere ve Galler yeni adli yıl açılış törenine resmi davetli olarak katılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu yaptığı konuşmada, Türkiye'de durumun dışarıdan gösterilmek istendiği gibi trajik ya da içeriden bazı çevrelerin göstermek istediği gibi sorunsuz da olmadığını söyledi. Türkiye ve dünyada demokratik kurumların aşınmaya başladığına dikkat çeken Feyzioğlu, "Demokrasi ve özgürlükler eninde sonunda galip gelecek" dedi. 

Adli yıl açılışı dolayısıyla İngiltere - Galler Barosu ile Hukukçular Birliği'nin düzenlediği ve yüksek hakimlerin de katıldığı gala yemeğinde, 50'nin üzerinde misafir yabancı baro adına bir konuşma yapan Feyzioğlu, dünyanın hemen her yerindeki demokrasilerin taşıyıcı kurumlarının aşınmaya, hukukun üstünlüğü ilkesinin zayıflatılmaya başlandığını, ancak demokrasinin ve özgürlüklerin eninde sonunda galip geleceğini ifade etti.

Konuşmasının devamında Türkiye'de de demokratik kurumlarda aşınma olduğunu ve hukukun üstünlüğü ilkesine yönelik ciddi ihlaller bulunduğuna dikkat çeken Feyzioğlu, şunları söyledi:

"Türkiye'de durum dışarıdan gösterilmek istendiği gibi trajik ya da içeriden bazı çevrelerin göstermek istediği gibi sorunsuz da değil. Toplumun büyük bir çoğunluğu modern değerlere bağlı, çağdaş değerleri benimsiyor. Bu sebeple mevcut sorunları Türk halkının hep birlikte aşacağına yürekten inanıyorum. Biz avukatlar olarak mücadelemize yılmadan yorulmadan umutla devam ediyoruz."

metin feyzioğlu tbb londra
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gribe meydan okuyan 10 öneri!
Gribe meydan okuyan 10 öneri!
İYİ Parti'den Bakan Turhan'a soru önergesi
İYİ Parti'den Bakan Turhan'a soru önergesi