Advert

50 bin ceviz ağacı gerçeği

Ağaç: '1110 ila 1200 metrenin altına dikildiyse...'

50 bin ceviz ağacı gerçeği

Gümüşhane Zraat Odası Eeski Başkanı Temel Ağaç, 'Gümüşhane’de bugüne kadar tarım ve hayvancılığa dair herhangi bir gelişme sağlayamamıştır. Yani sadece olmuş gibi görünüyor, Gümüşhane’de çok ciddi kaynaklar harcanıyor.' dedi.

Şehir ekonomisinin belkemiği pestil ve kömenin hammaddesi ceviz ve dut için önemli tespitlerde bulunan Ağaç, özellikle son döenmde Gümüşhanede dikilen 50 bin ceviz ağacına dönük çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Ağaç, şunları söyledi:

MUTLAKA ÜRETMEMİZ GEREKİYOR

'Örneğin pestil ve kömemizin hammaddesi ceviz üretimini ele alırsak, Ukrayna’dan cevizi getiriyoruz, Bingöl’den dut’u getiriyoruz. Gümüşhane’nin ürünü diye de bunu üretiyoruz, ne var sadece elimiz de sanayi üretimi bizde.
Mesela dut’u mutlaka bizim üretmemiz gerekiyor.'


50 BİN CEVİZ FİDANI

'Yine bir başka önemli nokta dikilen 50 bin ceviz ağacı elbette değerlidir, bu bakımdan kayda değer önemli bir çalışmadır ancak ceviz ağacının nereye dikildiğide önemlidir. 1200 metrenin altına dikildiyse o cevizlerden verim alınacaktır. 1400 ila 1500 metrenin üstüne dikilmiş ise bu ceviz ağaçları heba edilmiştir. Bu kadar net söylüyorum'

.
Bu ayrıntı yetkililer tarafından gözönünde bulundurulup bulundurulmadığına dönük bir soruya ise Ağaç, 'Ben pek o ayrıntıyı dikkate aldıklarını siyasi olarak yapılan yatırımlar bunlar, adam bu yatırımı yaparken bu ceviz olur olmaz bakmadan bu bölgeden ne olur ne getirir ne götürür hesap ettikleri için bu yatırımlar heba oluyor. Ben onun için diyorum devletin kaynakları heba ediliyor. Bu kaynaklar 1100, 1200 metrenin altında kullanılan kaynaklar olarak yapılmış yatırımlar olsaydı Gümüşhane şu anda ceviz ihtiyacının tamamını karşılıyor durumda olacaktı' diye konuştu.

 

temel ağaç 50 bin ceviz ağacı tarım ve hayvancılık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...