Advert

Dış politikamız pusulası bozuk gemi gibi

Prof. Öz: "Hem ondan hem bundan olan sonunda vatanından olur.!"

Dış politikamız pusulası bozuk gemi gibi

Türkiye - ABD ilişkileri vize kriziyle yeni bir sürece girdi.

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, yaşanan vize krizine ilişkin açıklamalarda bulundu.
AP Genel Başkanı Prof. Öz, ‘Amerika Türk vatandaşlarına vize vermeyi durdurdu! ardından Türkiye'de misilleme yaptı! Sebebi ise henüz net olarak belli değil.! Karşılıklı ilişkilerde gerekmediği halde taviz veren, gerekmediği halde sert çıkış yapan dış politikalar ülkelere kalıcı zarar verir.’ dedi.

Prof. Dr. Öz, şunları kaydetti:


‘Şu anda Türkiye ve Amerika'nın ilişkileri bu tip gerilim politikalarına dayanmaktadır. Bunun nedeni ise her iki ülke ilişkileri, nezaket ve birikim sahibi diplomasinin değil ülkeleri yöneten acemi liderlerin şahsi ve anlık tasarrufuna bağlı olmasıdır. Bunun olumsuz yansımalarından kaynaklanan zararı ise ne yazıkki uzun yıllardır köklü ilişkiler içinde faaliyet gösteren dev şirketler, çalışanları ve dolayısıyla halk çekmektedir.
Bu ilişkilerin bu hale gelmesinin en önemli nedeni ise yıllarca FETÖ ve Sarraf bağlantılı gayrimeşru faaliyetlerin sırlarına vakıf olan Amerika yönetiminin bunu şantaj ve açtığı davalar yoluyla yaptırım amaçlı kullanmaya başlamasıdır. Gayrimeşru ilişkiler batağındaki hükümet Amerika'nın şerrinden kaçarken, bir zamanlar kafa tuttuğu Rusya'nın küresel politikalarına sığınmak zorunda kalmış ve ülkeyi de şahsi macerasının içine çekmiştir.
Bir tarafta yaptırım uygulayan Amerika, bir tarafta fırsatı küresel çıkarına dönüştüren Rusya, diğer tarafta ise şahsi meselelere kilitlenmiş belirsiz politikalara sahip ve kapanın elinde oyuncak olmuş Türkiye.! Yani bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete...
Kalıcı ve uzun vadeli bir dış politikası olmayan, kıblesi sürekli değişen, kendisi olmak yerine hem ondan hem bundan olan, sonunda vatanından olur.! Dış politikamız pusulası bozuk gemi gibi savrulup duruyor..
Bu arada şunuda unutmayalım; Barzani Kasımda fiilen devletini kurmuş olacak ve fevkalade kritik bu mesele ise arada kaynayıp gündem dışı kalmış oldu.! Ne diyelim Allah sonumuzu hayır eylesin ...’

 

prof. dr. vecdet öz türk-abd ilişkileri vize krizi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gribe meydan okuyan 10 öneri!
Gribe meydan okuyan 10 öneri!
İYİ Parti'den Bakan Turhan'a soru önergesi
İYİ Parti'den Bakan Turhan'a soru önergesi