Advert

Suriye politikamızın dünü bugünü

Prof. Dr. Özcan Yeniçeri değerlendirdi

Suriye politikamızın dünü bugünü

İdlib operasyonu ile Türkiye’nin Suriye’deki stratejisi yeni bir değişkenlik gösterdi. 
24. Dönem Milletvekili, Prof. Dr. Özcan Yeniçeri, AKP’nin hiçbir öngörüsü olmayan dış politikası sebebiyle ABD’nin bölgede son derece rahat hareket edebilen bir konuma geçtiğini söyledi.
Suriye politikasındaki en büyük yanlışı Süleyman Şah Türbesinin taşınması olarak gördüklerini ifade eden Yeniçeri, ‘Atatürk  bu millet buğdaysız, ekmeksiz kaldığı dönemde bile ülke toprağını terketmemişken siz Süleyman Şah Türbesi’ni taşıyorsunuz ve vatan toprağını terk bir kurşun atmadan geri çekiyorsunuz, O dönem bu kararı verenler yüce divanlıktır, yargılanmalıdır’ dedi.
İsrail’in Kürt kartını İran ve Türkiye’nin bölgede istikrarsızlaştırma yönünde kullandığını belirten Yeniçeri, ‘Türkiye tıpkı o dönem bağıra çağıra ifade etmeye çalıştığımız Kobani’ye müdahil olmamakla birlikte Süleyman Şah Türbesinin taşınması sonrası ikinci hatasını yapmıştır. ABD bölgede kanserli hücre misali oluşturduğu terör örgütlerini kullanarak  (pkk olsun, ypg olsun) Kuzey Irak’taki petrolü Lazkiye üzerinden, Akdeniz’e taşımaya çalışmaktadır’ dedi.
Yeniçeri, İdlib operasyonunun geç kalınmış bir eylem olarak değerlendirdiğini belirtirken, terör yuvası Afrin’e de sırasının geleceğini öngördüğünü söyledi.

 

özcan yeniçeri idlib süeyman şah türbesi akparti afrin 15 temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...