Advert

Bektaşoğlu: ‘Giresun FETÖ üssü’ ne demek?

“Kim Bu Fetöcüleri Koruyan Ak Saçlı”

Bektaşoğlu: ‘Giresun FETÖ üssü’ ne demek?

CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Akp Milletvekili Külünk’ün ‘Giresun Fetö’nün Üssü’ sözlerini TBMM’ye taşıdı ve  “Kim Bu Fetöcüleri Koruyan Ak Saçlı”diye sordu, bakanları göreve çağırdı, suç duyurusunda bulundu… 
                   

Bektaşoğlu: ‘Giresun FETÖ üssü’ ne demek?.. 
Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün ‘Giresun FETÖ’nün üssü’ sözlerinin ne anlama geldiğini sordu. İddiayı TBMM’ye taşıyan Bektaşoğlu, ‘Külünk sözlerini bilgi ve belgelerle kanıtlasın’ dedi.  Milletvekili Bektaşoğlu, Adalet ve İçişleri bakanlarına da çağrıda bulunarak iddialarla ilgili soruşturma başlatılmasını istedi.

 

GİRESUN FETÖ’NÜN ÜSSÜ MÜ, KRİPTO YAPI MI VAR? 
TBMM’nin bugünkü oturumunda söz alan CHP Milletvekili Bektaşoğlu, Metin Külünk’ün geçtiğimiz günlerde Giresun'da verdiği konferansta söylediği sözleri hatırlattı. Bektaşoğlu “Sayın Külünk Giresun'un FETÖ'nün üssü olduğunu iddia etmiştir. Ayrıca, Giresun'da kripto yapılanmasının sürdüğünü ve bu örgütle ilişkisi olanların "ak saçlı" diye bahsettiği üst düzey birisi tarafından korunduğunu belirtmiştir.
Giresun'da FETÖ gibi demokrasimizi, cumhuriyetimizi, Parlamentoyu hedef olan bir örgütün üssünün bulunduğu ve varlığını sürdürdüğü iddiası mutlaka araştırılmalıdır. Bu sözler ve iddialar üzerine hâlâ bir işlem yapılmamış olmasını yadırgıyorum” diye konuştu. 

 

BAKANLARI GÖREVE ÇAĞIRDI: “KÜLÜNK GİRESUN FETÖ’NÜN ÜSSÜ İDDİASINI KANITLAMALI”  
Bülent Bektaşoğlu, şunları söyledi: ”Sayın İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanını göreve davet ediyorum. Buradan, Giresun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyorum. Kim ya da kimlerdir FETÖ'nün Giresun üssünün elemanları? Kimdir onları koruyanlar? Sayın Külünk de bu sözleri net ve somut bilgi ve belgelerle açıklamalıdır, yoksa iki gönüllü alayla Kurtuluş Savaşına katılan, cumhuriyetimizin kurulmasında etkin olan kahraman atalara sahip Giresun'u kimsenin bu şekilde karalamaması gerekmektedir.
FETÖ'yle samimi bir şekilde mücadele edilmiyor. İddialarımızın bir AKP'li vekil tarafından dile getirilmesini de AKP Grubunun takdirine bırakıyorum”.

 

bülent bektaşoğlu chp metin külünk giresun fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...