Advert

Sandığa kadar bölünme olmaz

Krizler dönemi başlayan Adalet ve Kalkınma Partisi için neler söyledi?

Sandığa kadar bölünme olmaz

Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İslam Halim Güçlü, 2019 yılı ya da erken yapılacak yerel ve genel seçimler öncesi Adalet ve Kalkınma Partisi’nde bir bölünme beklemediğini söyledi.

18 Ekim Çarşamba günü Adana ve Mersin il binalarının açılış programı öncesi yaşadıkları mutluluğu dile getiren Güçlü, gündemin en sıcak başlığı AKP’de yaşanan kimi gelişmeleri yorumladı.

Güçlü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifası ile başlayan AKP içindeki çalkantılı döneme işaret ederken, ‘Ben 2019’a kadar bir bölünme yaşanacağını düşünmüyorum. Esas bölünme sandıkta olacaktır neden? İstikbal mi? menfaat mi? çatışması o gün yaşanacak, AKP’de maddi ve manevi çoğu şeyi aşmış kesim gelecek gün kaygısıyla sembolleri de bertaraf ederek kendi menfaatleri yönünde oy kullanacak, işte o gün AKP diye bir parti kalmayacak’ dedi

Ülkenin iç ve dış pek çok sorunla AKP iktidarı döneminde başbaşa kaldığını da belirten Güçlü, ‘Ekonomi iyi diye konuşsak iyi değil, işçi esnaf, çiftçi, memur, emekli rahat diye anlatsak o da yok. Dışarıda bir Allahın kulu bize selam bile vermiyor buda bir gerçek şimdi bu geçekler ortada iken AKP kalıcıdır kimse yenemez diyebilirmiyiz. Sayın Erdoğan’ın öyle yada böyle etkin olduğu belli ne ki bu tablo önündeyken AKP yerinde kalabilir mi? sanmıyoruz’ dedi.

Partisinin teşkilatlanma çabalarıyla ilgili de konuşan Güçlü, AP’sinin emin adımlarla bir ke daha yola devam ettiğini belirtti. Güçlü, ‘Çarşamba günü Mersin ve Adana il başkanlıklarımızı açıyoruz. Çok kısa bir süre içerisinde siyaset sahnesindeki yerimizi alacağız’ dedi

islam güçlü ak parti adalet partisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benim En Büyük Eserim Cumhuriyettir
Benim En Büyük Eserim Cumhuriyettir
Kelkit'in altı bağlar
Kelkit'in altı bağlar