Advert

50. yılda Rezalet

Kayıp aranıyor

50. yılda Rezalet

Trabzonspor’un son şampiyonluğunu anımsayanınız var mı? o yıl doğan çocuk, bugün 33 yaşında. Sorun aslında 6 – 1 kaybedilen Akhisar Belediyespor karşılaşması mı, on beş gün (3 – 4) önceki Alanyaspor karşılaşması mı? değil tabi ki; sorun bize göre Trabzonspor’un kim olduğudur? Hangi amaç ve öğeler üzerinden mücadele ettiğidir.

Bundan otuz üç sene öncesine gidelim..O yıllar neler vardı bu camiada, bir defa forma aşkı, mücadele ruhu, İstanbul kulüplerine kafa tutan bir anlayışın getirdiği özgüven, samimiyet, ruh, paradan önce arkadaşlık, taraftar ile kulüp ve taraftarın birbirine kenetlendiği bir Trabzon şehri…

Çevirin sayfayı otuzüç yıl sonra bunlardan hangisi için evet diyebilirsiniz! Efendim, Muharrem Usta imiş, Ersun Yanal imiş, kötü gidişatın sorumlusu geçiniz bunları ona da evet belki ancak bu tarafta görülen en büyük nedeni Tabzonspor’un kim olursa olsun anlaşılamamış olunmasıdır.

Çünkü Trabzonspor hangi değer ve amaçlar uğruna mücadele verdiği sorusunu az önce sormuştuk, demek ki o gerçek çoktan unutulmuş ve gözardı edilmiştir.

Bu noktadan hareketle elbette Muharrem Usta’nın günümüz siyasetçilerini aratmayan ben yaptım oldu bitti anlayışı da kötü ve felaket dolu bir sezonu geçireceğine benzeyen Trabzonspor’u bu hale getirmiştir. Muharrem Usta misyonunu tamamlamış kulübün altına dinamiti adeta elleriyle bırakmıştır. Defalarca Ersun Yanal ikazı noktasında yapılan çağrılara da dudak bükmüştür, bu saatten sonra toplanıp ah vah çekmenin ya da bi şey diyecek olmanın da faydası yoktur. Çünkü Maharrem Usta için deniz bitmiş, kara görünmüştür.

Kuşkusuz Trabzonspor bir travma yaşıyor, bu hızlı çarpmanın etkisiyle uzun süre kendisine gelmesi de mümkün değildir. Hesap kitap işi bu takımın nasıl toparlanıp yola koyulacağı da gerçekten çözülemeyen denklem gibidir. Trabzonspor’un bu saatten sonra bu çukurdan nasıl çıkacağı da belli değildir.

50.yılda şampiyonluk denilerek yola çıkılan bir sezonda liderin daha sekizinci haftasında puanlar farkıyla arkasında kalması da labirentin bir başka ayrıntısıdır.

Çok merak edilen şey, artık Muharrem Usta ve ekibini herhalde Ersu Yanal’da bu konuya dahil olarak ne söyleceğidir aslında ne söyleyeceğinden öte şerefleriyle yönetimden ayrılıp bi daha mümkünse Trabzon’a dönmemeleridir. Mümkünse Trabzonspor ile ilgili olarak hiçbir beyan ve görüşte bulunmamalarıdır.

Sözün kısası makbul olduğuna göre Trabzonspor için en hayırlısı PTT 1.lige düşerek yeni bir başlangıçla süper ligde hesap kitap yapmasıdır.

Yoksa zihinler, ruhlar, hesaplar kitaplar ayrı isimler ne olursa olsun bu zihniyet devam ettiği sürece değişecek bir şey olmadığıdır. Sizi bi kenara bırakalım 6 milyona yakın Trabzonspor taraftarı da perişandır.

 

 

 

trabzonspor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gribe meydan okuyan 10 öneri!
Gribe meydan okuyan 10 öneri!
İYİ Parti'den Bakan Turhan'a soru önergesi
İYİ Parti'den Bakan Turhan'a soru önergesi