Advert

Tüneller şehri Gümüşhane

Çılgın yeni hangi proje nasıl ilerliyor?

Tüneller şehri Gümüşhane

Karayolları 10.Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş, Gümüşhane’nin çılgın projelerinden yeni çift tüp 14,5 kilometre uzunluğundaki yeni Zigana tünelinin son durumunu katılımcılarla paylaştı. 
4. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Gümüşhane Trabzon arasında devam eden Zigana Tüneli projesi ve diğer tünel ve yol çalışmaları hakkında bilgiler veren Bayramçavuş, şunları söyledi: 

ÇİFT TÜPTE 24 SAAT ESASI
Zigana Tünelinin hem Gümüşhane hem de Trabzon tarafından 24 saat esasıyla devam ettiğini kaydeden Bayramçavuş, “Zigana tüneli projemiz her iki tarafından çift tüpte 24 saat esasıyla devam ediyor. Şuana kadar Gümüşhane tarafından 3 bin 250 metre çift tüp, Trabzon tarafından da bin 100 metre çift tüpte ilerleme kaydettik” dedi. 


GÜMÜŞHANE - KELKİT ARASI PEKÜN DAĞI’NA YAPILACAK ÇİFT TÜP VE YOL PROJESİ
Gümüşhane - Kelkit arasındaki Pekün Dağı’na yapılacak 6 bin 250 metre çift tüp ve yol projesinin ihalesinin yapıldığını ve bugünlerde işyeri teslimi yapacaklarını ifade eden Bayramçavuş, Gümüşhane - Şiran arasındaki Tersun dağına yapımı planlanan tünelin ise genel müdürlüğün programında olduğunu söyledi. 

BU TÜNEL BİZİM PROJEMİZ
İkisu - Şiran karayolunda aynalı tünel olarak bilinen tünelle ilgili bilgi veren Bayramçavuş, “Bu tünel bizim projemiz. Karşı yamaç heyelanlı olduğu için 220 metrelik tünel koyarak bu yolu çözelim dedik. Projeye dâhil ettik. Ancak oradaki firma iflas etti. Firmayla fesih sürecimiz devam ediyor. Bu süreçte bir şey yapamıyoruz. Bu süreç bitince yapabileceğiz. Hukuki bir süreçtir bu. O yoldaki Bahçecik girişini de traşlayacağız önümüzdeki günlerde” diye konuştu.

selahattin bayramçavuş Karayolları 10.Bölge Müdürü 4. il kordinasyon kurulu toplantısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...