Advert

CHP Milletvekili Bektaşoğlu

Muhtarlar Cumhuriyet ve Demokrasinin Güvencesidir

CHP Milletvekili Bektaşoğlu

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, muhtarlara ‘tarafsızlık’ çağrısı yaptı ve “cumhuriyet ve demokrasinin korunup gelişmesi ve güçlenmesi buna bağlı” dedi. 

“HALKIN ÇIKAR VE MENFAATLERİ HER ŞEYİN ÜSTÜNDEDİR”
Muhtarlık kurumunun demokrasinin en vazgeçilmez kutsal kurumu olduğunu belirten Bektaşoğlu, “muhtarlarımız, Cumhurbaşkanı, Başbakandan başlayarak bütün genel ve yerel yönetim organlarının tümünü temsil ederler. Anayasa ve yasalardan aldıkları yetki ve sorumluluklarla; köy ve mahallelerimizde yaşayan yurttaşlarımızın devlet kurumlarıyla ilişkilerini düzenlemede, kamu hizmetlerinin sürdürülmesinde etkin rol üstlenirler. Böylesine önemli bir görev taşıyan muhtarlarımız, bu güçlerinin farkında olmalı ve asla yetki ve sorumluluklarını, temsil özelliklerini siyasete alet etmemeli, siyaset kurumunun bir parçası olmamalı, halk adına halkın çıkar ve menfaatlerine uygun davranmalı, görev sürelerinde, eşitlik, adalet ve hakkaniyet ilkesinden sapmadan tarafsızlıklarını korumalıdırlar. Cumhuriyeti ve demokrasinin korunup gelişmesi ve güçlenmesi buna bağlıdır. Ülkemizdeki pek çok muhtarımızın da bu özellikte olduğuna inanıyorum” dedi. 

“HİZMET FAKİRİ GİRESUN’DA MUHTARLIK ZOR. FEDEKARLIK VE MÜCADELE GEREKTİRİYOR” 
Bektaşoğlu açıklamasında, Giresun’daki muhtarları görev yerlerinde her fırsatta ziyaret ettiğini, onların da 7 gün 24 saat kendisine ulaştığını ve sorunların çözümüne katkı sunmaya çalıştığını söyledi. CHP milletvekili, “Giresun gibi pek çok hizmet eksiği bulunan bir ilde muhtarlık görevi yapmanın güçlüğünü, fedakarlık ve mücadele gerektirdiğini biliyorum. Özellikle köylerimizde bu yüzyılda asla olmaması gereken, ulaşım, enerji, iletişim, sağlık,  eğitimle, imarla, yokluk, yoksulluk, göç ve işsizlikle ilgili ciddi sorunları var. Bunların tümünü sahipleniyor, TBMM’de sık sık gündeme getiriyorum. Onların, yörelerine ve halkımıza hizmet etmelerine katkı sunmaya çalışıyorum” ifadesinde bulundu. 
Bülent Bektaşoğlu, muhtarların, ekonomik, sosyal ve daha iyi özlük haklarıyla birlikte daha saygın konuma ulaştırılmaları gerektiğini de belirterek, Muhtarlar Günü’nü kutladı.  
 
 

bülent yener bektaşoğlu chp 19 ekim muhtarlar günü giresun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Umut Oran’dan İş Bankası yorumu
Umut Oran’dan İş Bankası yorumu
Önce kurumsallaşma sonra şampiyonluk
Önce kurumsallaşma sonra şampiyonluk