Advert

Binalar derme çatma olunca...

Zigana’da tarihî dönüşüm için çalışmalar kısa süre sonra başlıyor

Binalar derme çatma olunca...

Zigana Dağı’nda bulunan tesislerin dış cephelerinin ve içyapılarının iyileştirilmesi, çeşitli sosyal donatılar eklenmesi, hizmet standartlarının yükseltilmesi ve alt yapının yenilenmesiyle ilgili kısa süre sonra başlayacak olan çalışmalar öncesinde Gümüşhane Valisi Okay Memiş başkanlığında istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Zigana Dağı’nda gerçekleştirilen toplantıya İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Cemil Bayram, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Proje ve Yapım Şube Müdürü Katip Çiçek, kurumların teknik personeli ve Zigana Dağı’ndaki işletmelerin sahipleri katıldı.

Yapılacak olan çalışmalarla ilgili hazırlanan proje üzerinden son bir istişarenin gerçekleştirildiği toplantının başlangıcında yaptığı konuşmada, Zigana Dağı’nın Gümüşhane’nin turizme açılan kapısı olduğunu kaydeden Vali Okay Memiş, “Bu coğrafya bölgenin ve Türkiye’nin en güzel coğrafyalarından birisi. Burası hem Trabzonlu hemşehrilerimize hem de Gümüşhaneli hemşehrilerimize hitap eden, bölgeler arası stratejik öneme sahip, doğasıyla da muhteşem bir yer. Ancak 16 aydır Gümüşhane’de görev yapıyorum ve buraya her geldiğimde beni bir şey rahatsız ediyor. Beni rahatsız eden şey buradaki binaların derme çatma oluşu. Bu binalar hoş durmuyor. Sizinle daha önce konuştuk ve komple yıkıp yeniden yapmayı düşündük ancak hissedarların çokluğu nedeniyle o mümkün olmadı. Akabinde mühendis arkadaşlar inceleme yaptı ve binaların yeterince sağlam olduğu görüldü. Dolayısıyla sokak sağlıklaştırması yapmaya ve buraları güzelleştirmeye karar verdik. Bu projeyle Zigana’ya çok ciddi bir değer katacağız” dedi.

Toplantıda daha sonra işletme sahipleri ile diğer katılımcılar söz alarak talep ve önerilerini dile getirirken, Vali Memiş toplantının ardından Zigana Dağı’ndaki bütün işletmelerde incelemede bulundu.

 

TC Gümüşhane Valiliği

 

okay memiş zigana tarihi dönüşüm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...