Advert

Bungalov Ev ve Limni Gölü

En az 10 bin turist hedefleniyor

Bungalov Ev ve Limni Gölü

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın Torul ilçe sınırları içerisinde bulunan Limni Gölü çevresinde yaz tatilini ailesiyle birlikte geçirmesinin ardından övgüler yağdırdığı bölgenin kaderi de değişecek gibi görülüyor.
Göl’ün Orman ve Su İşleri Bakanlığı nezdinde başlatılan  girişimlerle Milli Parklar ve Doğal Hayatı Koruma Kurulu çerçevesinde koruma altına alınacak olması bir tarafa son dönemde Karadeniz Bölgesi’nde artış görülen Arap turizmini de Gümüşhane’ye çekmeye hazırlanıyor.
Bu kapsamda Limni Gölü çevresine yapımı başlanılan Bungalov Ev tipi konaklama yerleri bölgenin yabancı ve yerli turizme ev sahipliği yapmasına imkan sağlayacak.
Elde edilen bilgiye göre, Karaca Mağarasını yıl içerisinde ziyaret eden turist sayısı gayriresmi rakamalar göre 100 ila 150 bin kişi arasında değişkenlik gösterirken bu rakam Limni Gölü için yaklaşık 60 bin kişiye ulaşabiliyor.
İşte bu bölgede görülen canlılık yetkilileri bu noktada harekete geçirirken özellikle Torul Kalesinde başlatılan teras kafe ve sosyal tesisler Limni Gölü’ndeki Bungalov Ev tipi çalışmalarıyla birleştirildiğinde ilçe en az 10 bin kişiyi yaz döneminde ağırlamayı hedefliyor.
Bu nedenle göl çevresine yaptırılan bungalov evleri ve teras kafenin proje noktasında büyük önem taşıdığı özellikle bölgeye gelecek yabancı ve yerli turizmcilerin ilgisini çekmek adına önemli hizmetlerden bir tanesi olarak kayıtlara geçeceği şimdiden ifade ediliyor.

 

bungalov ev limni gölü torul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...