Advert

Hangisi daha stratejik?

Pekün Dağı tüneli mi; Tersun Dağı tüneli mi?

Hangisi daha stratejik?

Gümüşhane -  Kelkit arasına yapılacak olan Pekün Dağı tüneli gündemde yerini alırken, Şiran ilçesinin beklediği Tersun Dağı tüneli için sessiz bekleyiş devam ediyor.

Özellikle Şiran kamuoyunun çok büyük önem verdiği tünelin faaliyete geçmesi durumunda İkisu Şiran yolu 17 kilometre, Trabzon -  Sivas arasındaki mesafe ise 112 kilometre kısalacağı ifade ediliyor.

Edinilen bilgiye göre Tersun Dağı tünelinin Pekün Dağı tüneline göre daha stratejik konumda olması sebebiyle önceliğin Pekün Dağı tüneline verilmesi ‘neden’? sorusuna sebep oldu.

Yıllardır Tersun için her kademede çareler arayan Şiran kamuoyu bugüne kadar Tersun Dağı tüneli isteği konusunda yeni bir gelişmenin yaşanmamasını hayal kırıklığı olarak görüyor.

ŞİRAN GÜMÜŞHANE’YE DAHA YAKIN OLACAK

Uzun dönemden bu tarafa İkisu – Şiran  karayolu ile ilgili olarak verdikleri mücadelede nispeten başarı kaydeden Şiran kamuoyu şimdi Tersun Dağı’na yapılacak tünel için arayışlarını sürdürüyor. Tünel, Gümüşhane’den kopmuş gibi görünen Şiran’ı merkeze daha da yakınlaştıracak

 

EN VERİMLİ PROJE TERSUN

Tersun Dağı tüneli hakkında gelen bir başka bilgi ise bir hayli dikkat çekici. Gündoğumu’nun ulaştığı bilgilere göre Tersuz Dağı tüneli tamamlandığında bölge için yapılan en verimli yatırımlardan bir tanesi olarak kayıtlara geçeceği ısrarla yineleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
nizamettin turhan     2018-10-17 Tünel inşallah karamustafa tarafından eski güzergahtan yapılır çünkü gül açar istikameti yolu en az 10 km uzatıyor siyaset uğruna değil memleket menfaati için yolun tünelin yapılmasını temenni ederim ilgililere saygilarimla
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Umut Oran’dan İş Bankası yorumu
Umut Oran’dan İş Bankası yorumu
Önce kurumsallaşma sonra şampiyonluk
Önce kurumsallaşma sonra şampiyonluk