Advert

Kaya: Tüzüğü sağlıklı bir şekilde nihayetlendirmek istiyoruz

GÜDEF cephesinden açıklama

Kaya: Tüzüğü sağlıklı bir şekilde nihayetlendirmek istiyoruz

Gümüşhane Dernekler Federasyonu Genel  Başkan Yardımcı Mehmet Akif Kaya, geçtiğimiz hafta Üsküdar Belediye Başkanlığı toplantı salonunda bir araya gelinerek federasyon tüzüğünde yapılması planlanan ancak uzlaşı sağlanamayan çalışmayla ilgili olarak açıklamalarda bulundu..
Kaya, federasyonun yapıcı olmayan ve Gümüşhane’ye herhangi bir getirisi bulunmayan eleştiri ve de sözlerle yıpratılmasına müsaade edilemeyeceğini kaydederek şunları söyledi:

‘Öngörülen tüzük tadilatı tamamen Gümüşhane dernekler federasyonunun bütün dernekleri (köy, ilçe, il)  kapsayan eşit bir şekilde hazırlanmıştı. Bu konuda da tamamen olmasa da büyük bir çoğunluk olumlu bir yaklaşım sergilemiştir. Tüzük tadilatında çalışkan, aktif, sosyal, kültürel faaliyetler gösteren derneklerimiz ön plana çıkartılmak istenmiştir. Dolayısıyla buradan da anlaşılacağı üzere aktif olmayan STK’lar daha çok çalışma ve aktivitasyon bakımından daha çok uyum sağlasın isteğini oluşturmaya çalıştık.  Ne yazık ki bazı konularda olduğu gibi bu konuda da birlik ve beraberliğimizi üzülerek sağlayamadığımızı gördük. Bir başka konu ise bu tüzük tadilatı sanıldığı gibi mevcut yönetimin yerini koltuğunu sağlamlaştırma amacı gayreti gibi bazı asılsız ithamları da beraberinde getirdi ve son derece bizlere üzüntü verdi, öncelikle böyle bir amacın olmayacağını ifade etmek isteriz. Son olarak her zaman dediğimiz ve üzerine basa basa vurguladığımız birlik ve beraberlik mesajı veren STK’ların kazanacağı bir yola girdik, sosyal medyada ağır eleştirilere sebebiyet veren tüm tarafların herşeye karşın birlik mesajı vererek Gümüşhane’mize yakışan bir şekilde tutum sergileyerek bu konuyu da sağlıklı bir şekilde nihayetlendirmek istiyoruz. İnşallah önümüzdeki kongrede bize yakışan şekilde tüzüğümüzü tamamalarmış oluruz’

mehmet akif kaya güdef tüzük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...