Advert

Cumhuriyetimizin 94. yılı kutlu olsun

Yıldönümü Mesajları

Cumhuriyetimizin 94. yılı kutlu olsun

 

Vali Okay Memiş Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Vali Memiş, mesajında şunları söyledi:

 

 “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazandığımız Kurtuluş Savaşı sonucunda, milletimizin karakterine en uygun idare sistemi olarak ilan edilen Cumhuriyetimizin 94. yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte idrak ediyoruz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun eşsiz liderliğinde verilen kurtuluş mücadelesinde canı ve malı ile mücadele eden kahraman ecdadımızın emaneti olan Cumhuriyetimizin sağladığı imkânlarla geride kalan 93 yıllık süreç içerisinde çok büyük başarılara imza atılmış, her gün gelişen sosyo-ekonomik yapısı ve 80 milyonluk dinamik ve çalışkan nüfusu ile Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz dünyada söz sahibi bir ülke haline gelmiş ve Atatürk’ün gösterdiği hedef olan muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda çok önemli mesafe kat edilmiştir.

 

Yaklaşık iki asırdan buyana coğrafyamızda uygulanagelmekte olan entrikalara tek başına karşı koyan Aziz Milletimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılında çok daha güçlü ve büyük Türkiye için belirlediğimiz hedeflere emin adımlarla yürümeye devam etmektedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemiz, varlığımız ve bağımsızlığımız için canını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, kederli ailelerine başsağlığı, sabır ve metanet diliyor, gazilerimize ve ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”

 

 

Cumhuriyetimiz Kutlu Olsun 

94. yılında kuruluş yılında Cumhuriyetimiz yüce milletimize kutlu olsun. Kurucu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetini, dört bir yanı ecdad hatırası ile dolu bu ülkenin evlatları olarak  sonsuza dek koruyacak ve yaşatılacağız. Ebediyyete kadar varolsun ülkem, yaşasın Cumhuriyet. 
Ne mutlu Türk’üm diyene.

 

Yüksel Yalçın

Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu'nun mesajı

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Anadolu halkının Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, emperyalizme karşı bağımsızlık ve kurtuluş savaşı vererek, ardından da devrimlerle kurdukları yüzyılımızın en önemli ve özel devletidir.

Bunca badirelere rağmen dimdik ayakta durması, köklerinin, temellerinin kuruluş felsefesinin, ilkelerinin sağlam olmasındandır.

Türk halkının canı, kanı pahasına atalarının mirasına sahip çıkmasındandır.

Gene öyle olacaktır.

İnanıyoruz ki, 94 yıl sonra belki de en zor süreçlerinden birisini yaşayan Cumhuriyetimizi, başka rejimlerle değiştirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

Tıpkı geçmişte olduğu gibi bu günleri de aşacağız ve Anadolumuzun bereketli topraklarında güçlü, onurlu, bir ulus devlet olarak, sevgi, barış ve özgürlük içinde yaşayacağız.

 

Bu inanç ve kararlılıkla 94 yıl sonra bir kez daha sesleniyoruz ve uyarıyoruz: ‘Gaflet, delalet ve ihanet’ içinde olan ‘dahili ve harici bedhahlar’, bizi yutmak ve yok etmek isteyen emperyalizm ve onun yerli işbirlikçileri, şunu çok iyi bilsinler ki, Cumhuriyetimizi ve onunla birlikte elde ettiğimiz, başta laiklik olmak üzere; bütün kazanımlarımızı, parlamenter demokrasimizi, hak ve özgürlüklerimiz bedeli ne olursa olsun ilelebet koruyacağız.

 

Bu kutlu günde, Cumhuriyetimizi kuran başta Atatürk olmak üzere, bütün kurucularımızı, Osman Ağa, Hüseyin Avni Alparslan, Giresun Gönüllü Alay kahramanlarını,  

saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ruhları şadolsun.

 

Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi…

                           

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın “Cumhuriyet Bayramı” Mesajı

 

Cumhuriyetin değerleri, insanı “insanca yaşatmaya” çalışan idealleri ifade eder.

Cumhuriyetin kazanımları ise, ulusumuzun dünya devletleri karşısında başı dik ve onurlu duruşunun başlıca güvencesidir.

Çağdaş ve kalkınmış bir Türkiye, ancak ilerici gelişimlerle yaşatılabilir.

Bu da yüzümüzü geçmişe değil, geleceğe dönerek sağlanır.

Yüce Türk ulusunun ecdat kanıyla yazılmış kaderi, yabancı güçlerin ve onların yerli ortaklarının salyalarıyla silinemeyecek kadar güçlü ve sağlamdır.

94 yıllık birikimi ve inancıyla yüce ulusumuzun bugün ve gelecekte Cumhuriyetine sahip çıkacağına hiçbir şüphem yoktur.

Bu duygularla tüm yurttaşlarımın Cumhuriyet Bayramını kutlar, en içten saygılarımı sunarım.

 

 

 

‘Türk Ulusunun Yaratılışına En Uygun Olan Yönetim Cumhuriyet’tir.’

94 yıl önce bugün, Mustafa Kemal Atatürk ve devrim arkadaşları; emperyalist işgale karşı kurtuluş mücadelesi vererek, ilelebet payidar kalacak olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.
Ulus egemenliğini temel alan Cumhuriyet rejimi, aklın ve bilimin üstünlüğüne dayalı bir yaşam biçimini öngörmektedir. Ancak bugün, çağdaş temeller üzerine kurulan Cumhuriyetin anlam ve önemini kavrayamamış, saltanat heveslisi zihniyet eliyle Cumhuriyetimiz yok edilmeye çalışılmaktadır. 
Demokratik hak ve özgürlükler her gün bir yenisi çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle yok edilmektedir.  Öğretim Birliği Yasası ile başlayan bilimsel ve çağdaş eğitim süreci bugün tersine işletilmekte, eğitim kurumlarımız laik eğitim veren kurumlar olma özelliğinden uzaklaştırılmaktadır. Türk kadınını güçlendiren Türk Medeni Kanunu yok sayılarak, müftülüklere nikâh kıyma yetkisi verilerek gericiliğin önü adım adım açılmaktadır. Ulusal, kamusal, halkçı sağlık politikaları terk edilerek, sağlık hizmetleri ticarileştirilmektedir. Devletçilik ilkesinden uzaklaşılarak, ülke yabancı sermayeye teslim edilmektedir. “Vatan toprağı bir bütündür parçalanmaz” şiarı bir kenara bırakılarak, ege adalarının işgaline sessiz kalınmaktadır. “Yurtta sulh cihanda sulh” ilkesi terk edilerek, ülke Ortadoğu bataklığına sürüklenmektedir. Yaşanan tüm bu olumsuz gelişmeler göstermektedir ki, Cumhuriyet kazanımlarına her zamankinden daha fazla sahip çıkmamız gerekmektedir. 
Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet, yarınlarımızın güvencesidir. Böylesi karanlık bir dönemde Cumhuriyetimizi korumak ve gelecek nesillere aktarmak her Cumhuriyet yurttaşının görevidir. Ebedi Önderimiz Atatürk’ün “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister” sözü ışığında bugün her zamankinden daha güçlü bir şekilde cumhuriyet değerleri etrafında kenetlenme günüdür. Ulusumuz, sahip olduğu tarihi tecrübe ile bu karanlık oyunlara, Cumhuriyet rejimi dışındaki yönelimlere asla izin vermeyecektir.
Atatürk’ün “Çağdaş bir cumhuriyet kurmak demek, milletin insanca yaşamasını bilmesi, insanca yaşamanın neye bağlı olduğunu öğrenmesi demektir.” sözleri Cumhuriyet'in temel amacını en iyi şekilde anlatmaktadır. Genel Sağlık-İş olarak kararlılıkla sürdürdüğümüz “insan onuruna yaraşır bir yaşam ve çalışma koşulları” mücadelemizin temel dayanağı da Cumhuriyet rejiminin ta kendisidir.  

Zekiye Bacaksız

Genel Sağlık İş Ggenel Başkanı

 

 

 

Başkan Çimen'den 29 Ekim mesajı

 

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Çimen, 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet'in ilanı ve milletin bağımsızlık mücadelesinin ruhunun ortaya konulduğunu belirterek, aziz ve büyük milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 94. yılının kutlandığını kaydetti.

Başkan Çimen mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Türk Milleti'nin esaret ve dayatmalara rıza göstermeyerek istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı, zaferle taçlandırmıştır. Bu büyük zaferin ardından, 29 Ekim 1923’te, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkesi ile Türkiye Cumhuriyeti’ni kuruldu. Türkiye Cumhuriyeti, 94 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiş ve etmeye de devam edecektir. En son 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar, milletimizin devletiyle ne kadar bütünleştiğini tartışmasız şekilde bir kez daha teyit etmiştir. Milletimiz, yeni işgal girişimlerine karşı da, İstiklal Harbi’ndeki gibi kararlılıkla mücadele edeceğini, o gece tüm dünyaya göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti terörden arındıkça, eskisinden çok daha güçlü hale gelmektedir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 hedeflerimize yürüyüşümüzü hiç kimse engelleyemeyecektir. Cumhuriyetimizin 94. yılını kutluyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakarlıkla mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle yad ediyorum."

 

 

 

 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıldönümü olması nedeniyle üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, bir kutlama mesajı yayımladı. Prof. Dr. Zeybek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milletinin kenetlenmesiyle sürdürülen Milli Mücadele’nin zaferle sonuçlanmasıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır. Her yıl 29 Ekim’de kutladığımız Cumhuriyet Bayramı, milletimiz için her geçen gün daha büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü Cumhuriyet, bizlerin en büyük sevdası, ülke topraklarımız içerisinde yaşayan herkesin gelecekteki en büyük güvencesidir. Atalarımızın bu değerli mirasına sahip çıkmak ve korumak hepimizin en büyük görevidir. Bu anlamlı günde; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, kuruluşundan bugüne ve son olarak da 15 Temmuz hain kalkışımda bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi minnetle yâd ediyor; bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü ve Cumhuriyetin tüm kurumlarını, birlik ve beraberlik içinde korumanın azmi ve kararlılığı içinde görevimizin başında olduğumuzu bir kez daha ifade ederek, şahsım ve Gümüşhane Üniversitesi adına 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın kutlu olmasını dilerim.”

 

 

Belediye Başkanı Memiş’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“3 bin yıllık devlet geleneği ve 600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimiz aziz milletimizin ortak eseridir. Devletimizin temelleri atılırken ‘Milli İrade’ esas alınmıştır. Devletimizin bekası da ‘Milli İrade’ ile sağlanacaktır.

 

Bizler gelecek nesillerimize her yönüyle gelişmiş bir Türkiye bırakmanın tek yolunun Cumhuriyet olduğunun bilinciyle, el ele kenetlenerek bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize ve köklü medeniyetimizin bize kazandırdığı değerlere sahip çıkmalı, bu konuda üzerimize düşen görevleri eksiksiz olarak yerine getirmeliyiz. Gençlerimiz ise, her safhası eşsiz kahramanlık örnekleriyle dolu olan tarihimizi öğrenip idrak ederek geleceğe daha ümitle bakmalıdır.

 

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94.  yılı münasebetiyle yaşadığımız gurur ve heyecanın hat safhaya çıktığı bu anlamlı günde tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularla tebrik eder, saygılar sunarım."

KÖSE’DEN 29 EKİM MESAJI
Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı Avukat Celalettin Köse 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Köse’nin mesajı şu şekilde; “Tüm dünyaya karşı 94 yıl önce bağımsızlığımızı ilan ettiğimiz bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Aziz Türk Milleti, en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadı, bağımsızlığımızdan asla taviz vermedi, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü istiklal mücadelesini zaferle neticelendirdi. Nice zorluklarla kurduğu cumhuriye birçok terör örgütünün eylemleri ile kastedilmeye çalışıldı, çalışılıyor. Allah’ın yardımı ve yalnızca milletin değil ümmetin de lideri olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, bu aziz millet feraseti, basireti ve cesareti ile bu girişimlere karşı gereken cevabı vermiştir ve vermeye de devam edecektir. Cumhuriyetimizi, devletimizi, vatanımızı, demokrasimizi, bayrağımızı elimizden almaya çalışan, arkasında dış güçlerin olduğu bu hainlere karşı verilen kahramanca mücadele dolayısıyla bu 29 Ekim’i daha bir farklı kutluyoruz. Aziz milletimiz, birlik ve beraberlik içerisinde, Türkiye’yi muasır medeniyetler arasında hak ettiği saygın konuma yükseltmek için 2023,2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak adına gerekli olan iradeyi her zaman ortaya koymuştur ve koymaya devam edecektir. Bu vesileyle Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, 1071’den bu yana istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle ve gazilerimizi minnetle anıyorum.”
 
 
 
 

PALANDÖKEN, “CUMHURİYET EN BÜYÜK VE DEĞERLİ MİRASIMIZDIR”
-“CUMHİREYET YÜCE TÜRK HALKININ BAYRAMIDIR”
-“CUMHURİYETLE YARINLARA BÜYÜK UMUTLARLA BAKIYORUZ”


ANKARA- 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 94’üncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Millet olarak sahip olduğumuz Cumhuriyet, demokrasi ve birlik-beraberlik gibi değerlerden büyük güç alarak yarınlara daima umutla bakıyoruz. Büyük mücadelelerle kazanılan Cumhuriyet bize atalarımızdan kalan en büyük ve güzel miras olup her geçen gün değeri daha iyi anlaşılmaktadır. 29 Ekim bağımsızlığı, hürriyeti ve milli egemenliği sahiplenen, büyük mücadele vererek Cumhuriyet'e sahip olan yüce Türk halkının bayramıdır ve içinde nice kahramanlıklar barındıran büyük bir gündür. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 94 yıldır coşkuyla kutlanarak bayrağın, devletin ve milletin bütünlüğünü pekiştirmektedir” dedi. 

-“29 EKİM HEPİMİZ İÇİN GURUR VERİCİ ÖZEL BİR GÜN”
 
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, mesajında şunları dile getirdi, “Cumhuriyetimizin ilan edildiği 29 Ekim tarihi hepimiz için çok özel ve gurur dolu bir gün. Çok büyük mücadelelerle elde edilen kazanımlar, ancak aynı kararlılık ve sahiplenme ile korunmak ve yaşatılmak zorundadır. Bu görev bize miras kaldığı gibi, bizden de sonraki nesillere de ulaşacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ‘muasır medeniyet seviyesine' ulaşmayı amaçlarken, çağdaşlaşmayı ve tüm kurum ve kurallarımızla birlikte bir zihniyet devrimi gerçekleştirilmesini hedeflemişti. Cumhuriyet, düşünce serbestliğidir, birlik ve beraberliktir, milli iradenin yönetimidir. Herkesin birinci sınıf vatandaş olduğu, insan hak ve özgürlüklerinin, inançların güvence altında bulunduğu yeryüzünün en çağdaş yönetim biçimidir. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi Türk Esnaf ve Sanatkarları olarak şükran ve minnetle anıyoruz. Tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.'
 

 
 

 

cumhuriyet 94. yıldönümü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Umut Oran’dan İş Bankası yorumu
Umut Oran’dan İş Bankası yorumu
Önce kurumsallaşma sonra şampiyonluk
Önce kurumsallaşma sonra şampiyonluk