Şiran’da bundan sonra neler olacak?

Başkan Altıparmak, Vali Memiş'e ilçedeki son gelişmeler hakkında bigiler sundu

Şiran’da bundan sonra neler olacak?

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, beraberindeki heyetle birlikte Şiran ilçesinde incelemelerde bulundu. Kelkit ilçesinden sonra Şiran ilçesinde de geniş kapsamlı olarak ziyaret ve incelemelerde bulunan Vali Memiş, yapımı devam eden ve planlanan göletlerden köylerin içme suyu ihtiyacı için takviye alınması hakkında geniş kapsamlı toplantı yapılmasını kararlaştırdı.
Vali Memiş ve beraberindeki heyet daha sonra Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak’ı makamında ziyaret etti.

Burada Vali Memiş’e ilçede devam eden çalışmalar hakkında bilgiler veren Yavuz Altıparmak, bütçenin yüzde 50’sini yatırıma ayırdıklarını belirterek, yeni hizmet binası, yeni araç alımı, yeni mahallelerde altyapı, sosyal tesis, terminal binası, köy pazarı ve kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

İlçede bundan sonra hızlı bir şekilde kentsel dönüşüme ağırlık vereceklerini kaydeden Yavuz Altıparmak, 470 civarındaki üniversite öğrenci sayısının yeni açılacak olan Sağlık Meslek Yüksekokulundaki 3 bölümden sonra daha da artacağını söyledi.

Yavuz Altıparmak, doğalgaz çalışmalarının başladığını, firmanın önümüzdeki yıl bu zamanlarda ilçeye doğalgazı ulaştırmak için hummalı bir şekilde çalıştığını, Kelkit-Şiran arasındaki doğalgaz hattının borularının BOTAŞ tarafından alındığını ve kısa sürede ihale edileceğini belirtti.

 

TC Gümüşhane Valiliği

 

vali okay memiş şiran yavuz altıparmak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP Gümüşhane Afrin şehitleri için lokma dağıttı
MHP Gümüşhane Afrin şehitleri için lokma dağıttı
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın basın açıklaması
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın basın açıklaması