Advert

Orman ve Su İşleri Bakanlığı

Erzurum’un münbit topraklarını suya kavuşturmaya devam ediyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Erzurum’un münbit topraklarını suya kavuşturmaya devam ediyor…

 

Sivridere Barajı ile 6 bin 880 dekar zirai arazi suya kavuşacak…

 

Ülkemizin dört bir yanını baraj ve göletlerle donatan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Erzurum’da inşa ettiği tesislerle münbit toprakları suya kavuşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda tesis edilen Oltu Sivridere Barajı ile 6.880 dekar zirai arazi suya kavuşacak.

 

Projede Fiziki Gerçekleşme Oranı Yüzde 76’ya Ulaştı

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün Erzurum’da inşa ettiği muhteşem yatırımlar arasında yer alan Oltu Sivridere Barajı’nda yüzde 76 fiziki gerçekleşme sağlandı.

 

Temelden 46 metre yüksekliğinde inşa edilen barajda depolanacak su ile 6.880 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak.

 

 “Milli Ekonomiye Yılda 3 Milyon 720 Bin TL Katkı Sağlamayı Hedefliyoruz”

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Erzurum’da sulama konusunda çok ciddi yatırımlar yaptıklarının altını çizerek şunları söyledi:

 

“Son 14 yılda Erzurum’da 3 adet baraj inşa ettik. Bununla birlikte 358.000 dekar araziyi sulamaya açtık. Sulamaya açılan arazilerden çiftçilerimize yıllık 215 milyon TL zirai gelir artışı sağladık. 239 adet derenin ıslahını tamamladık. Şimdi de yaklaşık 13 milyon TL’ye inşa edeceğimiz Oltu Sivridere Barajı’ndan alınacak su ile bölgedeki zirai araziler modern sulama sistemine kavuşacak.  Ayrıca projeyle milli ekonomiye yılda 3 milyon 720 bin TL katkı sağlamayı hedefliyoruz.”

prof. dr. veysel eroğlu orman ve su işleri bakanlığı erzurum sivridere barajı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benim En Büyük Eserim Cumhuriyettir
Benim En Büyük Eserim Cumhuriyettir
Kelkit'in altı bağlar
Kelkit'in altı bağlar