Advert

GÜSİAD'tan Genel Müdür Cansız'a ziyaret

Başkan Yalçın: 'Sayın Genel Müdürümüze başarı diledik'

GÜSİAD'tan Genel Müdür Cansız'a ziyaret

Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yalçın eşliğinde bir heyet, Maden İşleri Genel Müdürlüğü görevine atanan Mithat Cansız’ı makamında ziyaret etti. Oldukça verimli ve yararlı geçen ziyaret programının ardından Başkan Yüksel Yalçın şöyle özetledi:
     
‘Öncelikle yeni atanan Genel Müdürümüze başarılar diledik. Özgeçmişi itibarı ile güçlü ve vizyoner bakışı hepimizi etkiledi. Kendilerinin böylesi bir sorumluluğu fevkalade ifa edeceğine inanıyoruz, zira kendileri daha önce de Türkiye Petrollerinde yine önemli bir sorumluluk almış başarılı bir bürokratımızdır. Programa GÜSİAD ekibimizden İnşaat Sektör Komisyon başkanı Sayın Cahit Karakullukçu, Maden Sektör Temsilcimiz Sayın Lütfü Topkara, hemşerimiz Av. Ömer Çakıcı katıldılar. Programımızda bizleri yalnız bırakmayan GiAD Başkanımız Sayın Erdal Kurt ve Genel Sekreteri Sayın Sulhi Şahin beye teşekkür ediyoruz. Bir diğer teşekkürü de Ankara’da ev sahipliğimizi yapan Türker Yeniçeri beye yapmak istiyoruz. Genel Müdür Sayın Mithat Cansız beye, GÜSİAD Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Metin Akagün beyefendinin Gümüşhane Üniversitesi’ne bağışladıkları Maden Müzesine kurulması öngörülen Maden Cevherleri Kontrol Laboratuvarı konusunda destek taleplerimizi ilettik. Kendileri bu konuda destek vereceklerini belirttiler. Bunun yanında Gümüşhane kaynakları itibarı ile maden şehri olması dolayısı ile madenlerin ileri teknolojilerle çıkarılması, bu şekliyle verimliliklerinin azaltılmasının yanında doğayı asgari seviyede koruyabilecek şartları esas alan bir madencilik politikası konusunda görüşlerimizi bildirdik. Maden işleri ile iştigal halinde olanlar ve maden yatırımcısı olmayı planlayan iş adamlarımıza bir projeksiyon vermesi bakımından önümüzdeki aylarda GÜSİAD Genel Merkezinde bir programa davet etmiş bulunuyoruz. Ayrıca, Madencilik İşleri Genel Müdürlüğü hamiliğinde GÜSİAD, GTSO ve Gümüşhane Üniversitesi ile birlikte Madencilik Teknolojileri konulu bir sempozyum konusunda görüşlerimizi ileterek uygun görülmesi halinde diğer partnerlerle paylaşmayı görüştük. 
Sayın Genel Müdürümüz ise, Madencilik İşleri Genel Müdürlüğünün orta ve uzun vadeli programlarına ilişkin kısa bir özet verdiler. Özellikle, Türkiye’nin dünyada maden rezervleri bakımından mükemmel bir potansiyele sahip olduğunu ifade ederek bu konuda önümüzdeki süreçte kapsamlı dönüşümler yapmaya çalışacağız’ dedi.

 

yüksel yalçın güsiad mithat cansız ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benim En Büyük Eserim Cumhuriyettir
Benim En Büyük Eserim Cumhuriyettir
Kelkit'in altı bağlar
Kelkit'in altı bağlar