Advert

Akçay'dan yerli otomobil değerlendirmesi

Çok geç kalınmış bir projedir

Akçay'dan yerli otomobil değerlendirmesi

Türkiye, coğrafyasında ve gündeminde yoğun sorunlarla boğuşmaya devam ederken bir taraftan da geleceğine dönük projeleri tüm zorluklara rağmen ortaya koymaya çalışıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yerli otomobil üretimi ile ilgili programda TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun davetiyle yer alan Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, ‘Bu proje bizim açımızdan çok geç kalınmış bir projedir’ dedi.

Akçay, ‘Bu ülkeden Avrupa’ya her yıl 2 milyon araç ithal ediliyor kaldı ki iç piyasaya 750 bin araç satılıyor. Çok donanımlı bilgi ve tecrübeye dayalı potansiyelimiz ve beyin gücümüzün olduğuna inanıyorum. Örnek mi? Turkcell ABD borsasında boy gösteriyor, domine ediyor. Zorlu Holding’in Vestel’i İngiltere’de en çok kullanılan isim. İşte BMC Savunma Sanayinde önemli ağır vasıtalar araçlar yapıyor. Zaman zaman konuştuğumuz değerli devlet büyüklerimizden bu bilgileri öğreniyoruz. Keza Koç, Kıraç yarısı demek. Yeter ki sermaye gücümüz güçlü olsun. Yıllarca Doğan, Şahin gibi araçları kullanmadık mı? Türk insanı neleri başarmadı ki, dünyanın çok yakın bir zamanda insan gücünü saf dışı bırakarak bilim ve teknolojinin gücüne dayalı bir hizmet içerisinde gireceği konuşulurken ben diyorum  ki, bizneden yapmayalım, yapabiliriz biz bu projeyi başarabiliriz’ dedi.

ismail akçay yerli otomobil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Umut Oran’dan İş Bankası yorumu
Umut Oran’dan İş Bankası yorumu
Önce kurumsallaşma sonra şampiyonluk
Önce kurumsallaşma sonra şampiyonluk