Advert

Sular bazen kabarır bazen durulur

Sihirli sözcük, konfederasyon mu?

Sular bazen kabarır bazen durulur

Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Genel Başkanı Tahsin Söğüt, federasyonun önümüzdeki günlerde bir araya gelerek gelecek döneme ilişkin kararları masaya yatıracağını söyledi.

Çeyrek asrı aşan STK tecrübesinin olduğunu belirten Söğüt, ‘Bir kişi mutsuz, doksan dokuzu mutlu ise demek ki bi yerde yine birşeyler oluyor. Biz, yüzde yüzü mutlu etmek için çaba gösteriyoruz’ dedi.

Genel kurulun zamanında yapılacağını belirten Söğüt, çok önemli bir noktaya daha vurgu yaptı. Söğüt, ‘Bu benim kişisel düşüncemdir. Diyoruz ki, yirmi yıl önceki STK aynı STK değilse yirmi yıl sonraki Gümüşhane’de aynı Gümüşhane değil. STK’lar artık kendi insanı kadar, diğer insanlığı da kucaklamalıdır. Dernek ve federasyon sözcüğü bu noktada biraz küçük kaldı, dernek ve federasyonu kurmak artık eskisi kadar zor değil. Bir konfederasyon neden olmasın? Ama bunun için uygun bir zaman dilimi olmalıdır. Daha güçlü Gümüşhane için daha güçlü adımların atılması gerekir. Bir şeyleri yapma hamlesi geldiğini de görüyorsunuz ancak bazen sular duruluyor bazen de kabarıyor; ne oluyor o zaman sular çekildiğinde karıncalar balığı, sular yükseldiğinde balıklar karıncayı yiyor. Bu döngü hep böyle gelip gidiyor. Her insanı kucaklamak zorundayız farklı sesler olabilir, saygı duyuyorum ne ki bizim profesyonel düşünmemiz lazım, daha modern bir yapıda hizmet götürmemiz lazım. Oturulur konuşulur nasıl ne şekilde yapılacağı tartışılır. Tabi bunun yeri ve zamanı da önemlidir, dengeler önemlidir. Ben çeyrek asrı aşan STK tecrübesi olan Tahsin Söğüt olarak diyorum ki küçük olsun benim olsun mantığı ile STK yönetilemez, bu kapı herkese açıktır. Büyük düşünmemiz lazım, Gümüşhane’yi hep birlikte büyütmemiz lazım. Sadece İstanbul değil, yurdun her köşesindeki Gümüşhanelileri biraraya toplamamız lazım. Bugünkü gidişat bunu gerektiriyor’ dedi.

 

tahsin söğüt GÜDEF konfederasyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acil şifalar diliyoruz
Acil şifalar diliyoruz
İkinci yarı bambaşka olacak
İkinci yarı bambaşka olacak