Advert

Neden Süleymaniye?

Gümüşhane için et tırnak gibi

Neden Süleymaniye?

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, bu bölgeye göreve geldiği günden itibaren ayrı bir önem verdi. Gümüşhane şehrinin tarihi en eski uygarlık merkezi olan Süleymaniye için yeni dönemde şehrin geleceği, tarihi, kültürel ve tanıtımı adına çok ayrı bir sayfa açıldı.
Kuşkusuz bölgenin birçok medeniyete kapı açması, farkı kültürlerin ve dillerin bu bölgede yaşamış olması da Ayrıca yeterince hareketli olmayan ve tam anlamıyla hizmete girdiğinde şehir ekonomisine yapacağı katkılar da Süleymaniye Mahallesinin önemini bir kat daha artırıyor. Öyle ki, farklı milletlerden ve tebaadan oluşan bu topluluk rivayetelere göre Gümüşhane’nin idaresinde de yer aldığı öne sürülüyor. Bölgede bulunan mevcut yapılar, tarihi eserler, belki de devam eden çalışmalarla birlikte ortaya çıkarılması beklenilen pek çok kıymetli eserlerde Süleymaniye Bölgesi için artı sayılabilecek etkenlerden bir tanesi. Geçmiş yıllarda bu bölgenin Gümüşhane ile birleştirilmesi çalışmaları siyasi ve idari olarak yeteri kadar sağlanamasa da son dönemde sık sık dile getirilen yapıcı söylemler ve yapılan hizmetlerle de bir nebze olsun kayda değer adımların atıldığı dikkat çekiyor.
Öyle ki, Vali Okay Memiş’in ve Belediye Başkanı Ercan Çimen’in bölgede oluşturdukları çalışma ofisleri ve her Cuma yapılan bu bölgedeki toplantılar bu adımın belirli izlerini gösteriyor.
Vali Okay Memiş’in, gelecek yaz tur otobüslerini bölgede görmek istediklerine dönük ifadeleri, şehirde en büyük sorunlardan bir tanesi olan konaklama sorununa vurulan neşter, bölgede dikkat çeken restorasyonlar, yeniden hayat verilen konaklar ve hepsinde önemlisi Süleymaniye’nin Gümüşhane için et ve tırnak gibi ayrılmaz bir parça olduğuna dönük gayretler gelecek adına hepimize umut veriyor.
Son olarak eklenebilecek bölgenin kış sporlarıyla bütünleştirildiğinde zengin bir potansiyel olarak belki uluslar arası belki iç turizme yönelik önemli bir cazibe merkezi olarak dönüştürülmesi hayal değil gerçekçi bir eylem gibi duruyor.

 

süleymaniye bölgesi gümüşhane vali okay memiş ercan çimen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kargomat 7 / 24'e Övgü
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kargomat 7 / 24'e Övgü
Beklenen kanun teklifi İYİ Parti'li Yaşar'dan
Beklenen kanun teklifi İYİ Parti'li Yaşar'dan