Advert

Söz belediye başkanlığında

Kuşburnu geleceğini arıyor

Söz belediye başkanlığında

Kuşburnu, yerel basında çoğu haberde bir zamanlar en üst sevideydi. Kuşburnu, Gümüşhane için vazgeçilmez damak tatları arasındaydı. Halende öyle değil mi?

Ailelerin vazgeçilmezi, hala başucundaydı kuşburnu. Kuşburnu yeni doğmuş evlat gibi sanki koruma altına alınıyordu. Yıllardır yazdık, kuşburnu ve benzer özellikteki meyveler Gümüşhane’ye Allah’ın bir lütfuydu.

Ne ki, söylenilenlerin aksine bu lütuf  hep göz ardı edildi. Karadeniz sahiline indiğinizde çay sohbetlerin özünü süslerken, kuşburnu Gümüşhane insanının her zaman sıcak, samimi yüzü oldu.

Yıllarca bu meyvenin şehir için öneminden söz ettik, festivaline damga vurmuş kuşburnunun kaybolmasını istemedik. Biraz ilgisizlik, biraz görmezden gelme ikileminde gidip delen kuşburnunu şehrin gündeminden uzaklaştırdık.

Sadece bilinen pestil ve köme sözcüğünü ekonominin yürüyen tek lokomotifiymiş gibi gösterdik.

Hakkını yemeyelim; Gümüşhane Belediye Başkanlığının kuşburnunun içecek sektöründe daha sağlıklı ve güçlü adımlarla ilerlemesi adına sahiplenmesi önemli bir hamleydi.

Bu sektörün damarı olan Gümüşsu’yu satın alarak sorunu bir nebze olsun neşter vurdu.

Kuşburnu ve benzeri meyvelerin önünün açılması içecek sektöründe alternatif olması adına bize göre hep ilklerin başında geldi.

Belediye Başkanlığının bu cesur adımından sonra kuşburnu ile ilgili olarak gelecekte nasıl bir adım atılacağı henüz belli değil.

Haber sayfamız Gümüşhane kulislerinden edindiği bilgilere göre bu konuda top yine Belediye Başkanlığı da. Bu sembol içeceğin geleceği adına atacağı adımlar önemliydi. Daha doğrusu yine iddialara göre kuşburnunu sırtlayabilecek miydi? Neler düşünüyordu?

Olumlu adımlar atılması adına kuşburnu için gelecekte daha güzel şeylerin yazılacağın unutmadan, gözler belediye başkanlığına çevrildi.

Bakalım bu taşın altına elinin ne kadar koyabilecek mi? Sadece bizler değil ekmek bekleyen onlarca insanda gelecek adımı merak ediyor

kuşburnu gümüşhane belediye başkanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...