Advert

GÜSİAD'tan ziyaret önceki önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti avantaja dönüştürülmelidir

GÜSİAD'tan ziyaret önceki önemli açıklamalar

Zafer ÇOBAN - Gündpğumu

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Kasım Pazar günü il parti kongresinde konuşmak üzere Gümüşhane’ye geliyor.
Erdoğan’ın partisinin aynı zamanda genel başkanı olarak Gümüşhane’den hangi mesajları vereceği merak edilirken, Gümüşhane iş dünyasının güçlü ismi Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği’nden ziyaret öncesi önemli açıklamalar geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretini önemli bulan ve şehrin geleceği adına bir avantaja dönüştürülmesi gerektiğinin altını çizen GÜSİAD, şehrin öncelikli olarak talep etmesi gereken başlıkları sıraladı.
Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yalçın, bu başlıkları kamuoyu ile paylaşarak şunları kaydetti:

 

TURİZM YATIRIMLARI
BÜTÇE ARTIRIMI

Gümüşhane gibi gayrisafi milli hasılası düşük vilayetlerdeki turizm yatırımlarının bütçelerinin artırılarak, bu bütçelerinin çok hızlı bir şekilde tahsis edilmesini öneriyoruz çünkü küçük vilayetlerin turizmden başka kalkacak alternatifleri ya çok az ya da yok gibi duruyor.

 

CAZİBE MERKEZİ PROGRAMI
AÇIKLAMALARIN GECİKMESİ MOTİVASYONU ZORLUYOR

Cazibe merkezi programları açıklanmasına müteakip bu programa ilişkin usul esaslara dönük Başbakanlık tarafından yapılacak açıklamaların gecikmesinden dolayı yatırımcıların motivasyonunun zorlandığını kararsızlığın talepleri azaltacağını düşünüyoruz. Dolayısıyla cazibe merkezi programlarının sonuçlarının bir an önce devlet tarafından ya da hükümet yetkilileri tarafından kamuoyuyla paylaşılması gerekmektedir.

 

SPOR TEŞVİK PROGRAMI
ÖZEL DESTEĞE İHTİYAÇ VAR

Gümüşhane gibi ekonomisi daha düşük seviyede olan vilayetler için spor kulüplerine özel destek tahsis edilmesini önermekteyiz. Gümüşhane’den yeni Arda Turan’lar çıkabilir, futbolcu ihracatı yapılabilecek altyapı çalışmaları olabilir ancak ekonomisi diğer bölgelerde spor adına yapılacak yatırımların kaynaklarının tahsisinde çok zorluk çekilmektedir. 81 vilayet içerisinde son 20 seviyesindeki ekonomisi düşük vilayetler için spor destek teşvik programı adıyla özel programlar üretilebilir. Başta voleybol, futbol, atletizm başta olmak üzere kurulan spor kulüplerinin yaşaması ayakta kalması özel desteklere bağlıdır. 

 

ŞEHİR SİLÜETİ ÖNEMLİ
KENT TASARIMININ ÖNEMİ

Kent tasarımcıları ve şehir plancılarının Gümüşhane gibi tarihi şehirlerde kent sürecini bekler kentin tarihi dokusunu yaşatabilecek çalışmaları yapması üzere özel kadroların tahsisine ihtiyaç vardır. Gümüşhane’nin girişi başta olmak üzere yeni yapılan yüksek katlı blok binalar tarihi şehire silüetini bozmakta ve turizm şansını zora sokmaktadır. Bu Sonuçlara maruz kalmamak için tedbirlerin baştan alınması gerek yerel yönetimler gerekse il Özel idaresi bünyesindeki de imar müdürlüklerinin de şehir planlama ve kent kent tasarımı adıyla birimler oluşturarak sonuçları belirgin tarihi dokusu yaşatılan kentler vücuda getirilmelidir.

 

(Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.)

yüksel yalçın güsiad cumhurbaşkanı erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Firmalar yok olup gidiyor!
Firmalar yok olup gidiyor!
“Beni Ödülle Cezalandırma”
“Beni Ödülle Cezalandırma”